'Hedef Türkiye Mükemmelik Ödülü'

Üyelerine verdiği hizmetlerin kalite ve standardını sürekli yükselterek öncü konumunu Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü ile perçinleyen Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), Türkiye Mükemmellik Ödülü finali için İstanbul’da.

'Hedef Türkiye Mükemmelik Ödülü'
EBSO, bugün saat 14.30’da İstanbul Harbiye ICC Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek final  için EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Meclis Başkanı Salih Esen, yönetim kurulu üyeleri ve personelden oluşan 50 kişilik bir ekiple İstanbul’a çıkartma yaptı. EBSO, Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Coca Cola İçecek A.Ş. Bursa Fabrikası, Damla Su Sapanca Fabrikası, İETT ve Method Reserach’un önünde Türkiye Mükemmellik Ödülü’nün bu yılki sahibi olmayı hedefliyor. 
 
EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, EBSO’nun finale kalan ekipler arasında yer alması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada kalite yolculuğunun önemine değinerek 2012’de Ege Bölgesi Kalite Başarı Ödülü’nü, 2014’te ise Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü’nü alıp Türkiye genelinde oda ve borsalara örnek olduklarını hatırlattı. Yeni hedeflerinin Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü İzmir’e getirmek olduğunu kaydeden Yorgancılar, “Büyük Önder Atatürk’ün söylediği gibi “Sanayileşmek Kalkınmak Demektir”. Bütün ekonomik ve sosyal göstergelere baktığımızda, ulusal kalkınmanın ve uluslararası rekabet avantajı yakalamanın temel dinamiğini sanayimizin oluşturduğunu görüyoruz. EBSO olarak ülke kalkınmasında ne derece önemli bir sorumluluk taşıdığımızın farkındayız. Kurumsal gelişimin en önemli aracı olarak benimsediğimiz EFQM Mükemmellik Modeli ise bu sorumluluğu fark yaratarak yerine getirmemizi sağlıyor. Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü ilk adımdı. Şimdi hedefimiz önce Türkiye, daha sonra Avrupa Mükemmellik Ödülü’dür” dedi.
 
Vazgeçilmez değerler arasında 
 
Ender Yorgancılar, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın Türkiye’de, hatta Avrupa’da ilk ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip oda olduğunu hatırlatırken, “ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi gibi pekçok kalite standardına sahibiz. Uluslararası akreditasyonumuz var. İzmirli sanayicilere Londra, Paris, Berlin kentlerinde olduğu gibi Avrupa’daki odaların verdiği hizmetlerin aynısını aynı kalite ve standartlarda veriyoruz. Kalitenin EBSO’da vazgeçilmez değerler arasında yer aldığının bir kez daha tescillenmesi, TOBB çatısı altındaki diğer oda ve borsalara da örnek olsun” diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER