Hedef Halkı Zoonoz Hastalığından Korumak

Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, halkı “zoonoz” adı verilen sokak hayvanlarından insana bulaşan enfeksiyonlara karşı korumak üzere harekete geçti. Tıbbi cihaz alt yapısını güçlendiren müdürlük, ilçedeki sokak hayvanlarının enfeksiyon, yaralanma ve fiziksel travma tedavilerini düzenli bir şekilde yapmaya devam ediyor. Ayrıca sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, veteriner hekimler tarafından düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

Hedef Halkı Zoonoz Hastalığından Korumak
Veteriner İşleri Müdürlüğü, geride kalan 6 aylık sürede bünyesinde bulundurduğu pratisyen ve uzman hekimler ile ilçede ortalama 650 sokak hayvanın tedavisini yaptı, 380 kısırlaştırma gerçekleştirdi.
 
Hedeflerinin Buca halkını zoonoz hastalığından korumak olduğunu belirten yetkililer, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün bünyesinde bulundurduğu röntgen cihazı ile radyografi sonuçlarının alınabildiğini, total kan sayım cihazı ile kan sayımı yapılabildiğini belirttiler. Yetkililer ayrıca Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın ilçede ilk kez hayata geçirdiği geri dönüşüm destekli hayvan beslenme ünitesi ile de sahipsiz hayvanların günlük mama ihtiyacını karşıladıklarını söylediler.
 
 
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER