banner9

'Hedef Daha Fazla Fuar ve Ziyaretçi'

İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tunçağ, İzmir'in önde gelen sektör fuarı Marble 22. Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı ile Fuar İzmir'in açılış yıl dönümünü, Ben TV'ye değerlendirdi.

Burak Cilasun / Ben TV

İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tunçağ, Ben TV'ye Marble 22. Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı ile Fuar İzmir'in geride kalan bir yılına ilişkin açıklamalarda bulundu. Tunçağ, Marble ile ilgili yaptığı açıklamasında, fuarın oluşması için İZFAŞ bünyesindeki görevlilerin bir yıl boyunca titizlikle çalıştıklarını belirtirken, Fuar İzmir'in geleceğine ilişkin ise iddialı ifadeler kullandı.

"Marble ve İzmir birleştirici güç"

Mermer Fuarı'na ilişkin rakamsal veriler paylaşan Tunçağ, "Dünya üzerinde yaşanan krizlere rağmen, uluslararası ziyaretçimizin yoğunlukla geldiğini görebiliyoruz.  Ziyaretçiler bu fuarda 1103 firmayı 1700 noktada görebilecek. 56 bin metrekareye çıkmış olan fuar, 139 bin metrekarelik alanda sunuluyor. Ziyaretçiler, mermerle ve teknolojisiyle ilgili tüm ihtiyaçlarını bu alan içinde bulabilecek. Bu yüzden de biz fuarın çok başarılı olacağını düşünüyoruz. 32 ülkeden katılımcı ülke var ve 80 üzeri ülkeden de ziyaretçi olacağını görüyoruz. Bu da Marble ve İzmir'in birleştirici bir güç olduğunu gösteriyor. Marble, maddi anlamda hem ziyaretçisine hem de katılımcısına büyük kapılar ve kazançlar açan bir fuar." dedi.

"Tüm İzmir, onlara teşekkür borçluyuz"

Tunçağ fuarın bir yıllık hummalı çabanın eseri olduğunu belirtti.

"Bütün çalışma arkadaşlarımız, gece gündüz demeden bir yıl boyunca çalıştılar. Mermer Fuarı'nın sorumlusu olan arkadaşlarımız işin ciddiyetini biliyordu ve dünya üzerindeki fuarlar takip edildi. Katılımcının nasıl daha mutlu edileceği, ziyaretçinin fuardan daha memnun ayrılacağına yönelik çalışmalar yapıldı. Tüm ekiplerimiz uluslararası verilerle çalışmalarını yaptı. 32 ülkeden katılımcının olması da arkadaşlarımızın çalışmaları sayesinde oldu. Aslına bakarsanız tüm İzmir olarak onlara teşekkür borçluyuz. Gerçekten bugün onlar sayesinde güzel bir fuar açıyoruz ve hepsine teşekkür ederim. "

"Fuarlarımızın kalitesi arttı"

Geçtiğimiz yıl kapılarını açan ve Mermer Fuarı ile birlikte ilk yılını geride bırakan Fuar İzmir için de değerlendirmelerde bulunan Tunçağ, "Fuar İzmir'e baktığımızda 1 yılda İzmir'in ne kadar büyük bir çekim noktası olabileceğini kanıtlamış bir alan görüyoruz. Bu alan sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kendi kaynaklarıyla ve Aziz Kocaoğlu'nun çok önemli çabasıyla oluşmuş bir alan. Bizim bu alanı doğru kullanmamız gerekiyordu. Fuarlarımızın kalitelerinde önceki yıllara göre artış oldu. Fuar İzmir'in hem altyapısı, hem görsel gücü, hem de çekim gücü bunları üst seviyeye çıkardı. Gelecek sene de daha fazla fuara, daha fazla katılımcıya ve ziyaretçiye ulaşacağız. Planlamalarımızı üç yıllık olarak yapıyoruz. Fuar İzmir, ilk yılında çok büyük işler başardı ve gelecek sene de ekip arkadaşlarımızın gayretiyle başarmaya devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER