banner51

Hedef 1 Milyon Turna Kuşu

Dünya Lösemili Çocuklar haftası kapsamında , Park Bornova Outlet Center sponsorluğunda Eğitimci Ceylan Erbaşlar tarafından sosyal sorumluluk amaçlı başlatılan, tüm çocukların hakları ve mağduriyetleri konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan ’Turna Kuşu Ceylan Projesi’ne’ Park Bornova’da start verildi. Erbaşlar, amaçlarının 23 Nisan 2016’ya kadar 1 milyon turna kuşu yapmak olduğunu söyledi.

Hedef 1 Milyon Turna Kuşu
 
Turna Kuşu Ceylan Projesi’ni başlatan, Ceylan Erbaşlar, “2-8 Kasım Dünya Lösemili Çocuklar haftası kapsamında Park Bornova Outlet Center’in katkıları ile gerçekleştirdiğimiz etkinlik ile geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza umut olmayı amaçlıyoruz. Etkinliğin düzenlemesinde ev sahipliği yapan herkese teşekkür ederim. Bugün bizlere verilen destek projemize başladığımızda hedeflediğimiz 1 milyon turna kuşunu oluşturmamızda büyük önem taşıyor. Gelin siz de tüm dünya çocukları için bir turna kuşu yapıp, bir dilek tutun. Yapılan turna kuşları proje sonuçlandığında ülkemizde ve dünyada çocuklar için çalışan dernek, kurum ve kuruluşlara gönderilecek. 23 nisan 2016’da tamamlanması planlanan projede 1 milyon turna kuşuna ulaşılması hedefleniyor. Tüm İzmirlileri projeye davet ediyorum. Kağıt turna kuşları umuda uçuyor" dedi.
 
Park Bornova Outlet Center Genel Koordinatörü Aysel Öztezel ise “Yaşamamızın önceliği olan çocuklarımızın hak ettikleri bir dünyaya ulaşmalarına destek vermek istiyorsak, hep birlikte kağıttan rengarenk turna kuşları yaparak projeye destek olalım ve çocuklarımıza umut verelim. Çocuklarımız hak ettikleri bir dünyada insanca yaşamasına destek olalım. Okullar, işyerleri ve sivil toplum kuruluşları bizden kağıtları ücretsiz alıp turna kuşu yaparak yine bize getirebilir" dedi.
 
Çeşitli okullardan gelen öğrenciler yaptıkları rengarenk turna kuşlarını sandığa attı, hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER