banner9

Hayvan Sahipleri Bilgilendiriliyor

Karabağlar Belediyesi ekipleri, ilçede yer alan parklarda hayvan sahiplerinin sorumluluklarını gösteren yazılı tabelalar asmaya başladı. Tabelalarda, ayrıca hayvan sahiplerinin yapması gerekenler konusunda uyarıcı bilgiler de yer alıyor.

Hayvan Sahipleri Bilgilendiriliyor
 
Karabağlar Belediyesi tarafından ilk etapta ilçedeki 50 parka, "5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu"na göre hayvan sahiplerinin sorumluluklarının yer aldığı tabelalar monte edildi. Tabelada, yasaya göre toplu yaşanan yerlerde beslenen ve barındırılan kedi ve köpeklerin sahiplerince kısırlaştırılması, hayvan sahiplerinin hayvanlardan kaynaklanan zarar ve rahatsızlıkları önleyici tedbirleri almakla yükümlü olduğu, pitbull terrier, japanese tosa, dogo argentino gibi hayvanları üretmenin, ülkeye giriş ve çıkışlarını yapmanın yasak olduğu bilgilerine yer verildi.
 
Ayrıca Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, hayvan sahipleri için mikroçip uygulaması, belediye kaydının yapılması, halka açık yerlerde tasma ile kontrol altında dolaştırılması, dışkılarının çöpe atılması ve özellikle de terk edilmemesi konusunda uyarıcı bilgiler paylaştı. Belediye yetkilileri ilk etapta 50 parkta başlayan hayvan hakları sorumluluk uygulamasının önümüzdeki günlerde ilçedeki tüm parklara yayacaklarını belirtti.
 
Bu arada havaların sıcak olması nedeniyle, sokak hayvanlarının susuzluk çekmemesi için otomatik su kapları sayısında da artışa gidildi. Mevcut parkların yanı sıra 10 parkada yeni su kapları bayram sonrası monte edilecek.
Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2016, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER