HAYTAP'tan Can Dostlarına Mama

İZMİR’in Çeşme İlçesi’ndeki Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvanseverler Derneği’ne (ÇESAL), Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) tarafından sokak hayvanlarının beslenebilmesi için 80 paket mama bağışlandı.

HAYTAP'tan Can Dostlarına Mama
 
Çeşme’deki sokak hayvanlarının beslenmesi, tedavisini gönüllü olarak gerçekleştiren ve sahiplendirmek için yoğun çaba harcayan ÇESAL’a hayvanseverlerin yardımı devam ederken, geçtiğimiz günlerde HAYTAP’tan destek geldi. ÇESAL’a 80 paket mama gönderen HAYTAP, Çeşme’deki sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmesine katkıda bulundu.
 
ÇESAL Başkanı Solmaz Örücü, kış aylarında sokak hayvanlarının beslenmesi ve bakımının daha fazla önem kazandığına dikkat çekti. Örücü, "HAYTAP Federasyonu Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat nezdinde HAYTAP’a teşekkür ederiz. Dernek olarak her ay ortalama 150-160 paket mama dağıtmaktayız. Bu nedenle gelecek her paket mama bizim için çok önemli. Tüm hayvanseverlerin, hatta sevmese bile yaşam hakkına saygı duyan herkesin desteğini bekliyoruz. Bu sadece besleme yönü. Bir de yaralı ve hasta hayvanların tedavi giderleri var. Özellikle trafik kazası sonucu yaralanan hayvanların tüm masraflarının çarpan aracın sigortası tarafından karşılanacağının bilinmesini istiyoruz" dedi.
 
Sokak hayvanlarını sahiplendirmek için yoğun çaba harcadıklarını ifade eden Örücü, bazı hayvanları yurt dışına da sahiplendirebildiklerini vurguladı. Almanya’dan da ÇESAL’a yardım eli uzatıldığını açıklayan Solmaz Örücü, "Frankfurt’taki hayvanseverlerin yaptığı kulübe kampanyası sonucunda, 8 ikili, 8 de tekli kulübe yaptırdık. Bu kulübelerin bir kısmını ÇESAL bakım merkezinde, artan nüfusun kışı geçirebilmesi için kullanılacak. Geri kalanını da, yeni doğum yapmış, açıktaki anne ve yavrular için kullanacağız. Katkıdabulunan hayvanseverlerimize, canlarımız adına teşekkür ederiz" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER