banner9

Hayırseverden Kaldırılan Sahne Tepkisi

İzmir'in Buca İlçesi'nde, hayırsever Ferit Akın (73) tarafından yaptırılan ve eşiyle kendi adını taşıyan okulun çok amaçlı spor salonundaki sahne ve tribün, iddiaya göre okul müdürü tarafından salonun daha rahat kullanılması için kaldırıldı.

Hayırseverden Kaldırılan Sahne Tepkisi
Kimya mühendisi Ferit Akın, "Bir ortaokulda tiyatro ve halk oyunları gösterisinin yapılacağı sahnenin olmaması düşünülemez. Spor salonunda yapılan değişiklik için bizden izin alınmadı. Oysa sahnenin yapılması için binlerce lira harcama yapılmıştı" diye konuştu.
 
Urla İlçesi'nde yaşayan kimya mühendisi Ferit Akın, yıllarca çalıştıktan sonra yaptığı birikimle Buca İlçesi'nde kendi ve eşi Sevgi Akın'ın adını taşıyan bir ortaokul binası ve çok amaçlı spor salonu yaptırdı. Sevgi-Ferit Ortaokulu 2005 yılında, spor salonu da bir süre sonra faaliyete geçti. Bu okuldan mezun olan çocukların da aralarında bulunduğu lise ve üniversite öğrencisi 17 kişiye burs da veren Ferit Akın, bir süre önce okul müdürünün değiştiğini, yeni müdürün sahneyi kaldırmak istediğini kendilerine söylediğini, ancak buna izin vermediklerini dile getirdi. Sahnenin yerine konmasını isteyen Ferit Akın, "Okul binası ve spor salonu Milli Eğitim Müdürlüğü'nün onayı ile yapıldı. Spor salonu ABD standartlarında inşa edildi. Çok amaçlı salonda 16 metreye 4.5 boyutlarında bir de sahne vardı. Son gelen okul müdürü, bu sahneyi kaldırmak istediğini söyledi, ancak biz buna izin vermedik. Fakat sahne kaldırılmış. Sadece sahnenin yapılması için binlerce lira harcama yapılmıştı. Bir ortaokulda tiyatro ve halk oyunları gösterisinin yapılacağı sahnenin olmaması düşünülemez. Sahnenin kaldırıldığını öğrenince eşim ve ben çok üzüldük. Sahnenin yerine konulmasını istiyoruz" diye konuştu. 
 
Yetkililer, spor salonunun sahne nedeniyle verimli kullanılamadığını, sahnenin kaldırılmasının ardından alanın genişlediğini ve yeni düzenlemeyle salonun daha kullanışlı hale geldiğini savundu.
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER