Hayal Kurdular Şampiyon Oldular

Öğrencilerin,yaratıcılıklarını, problem çözme becerilerini ve takım ruhunu ortaya koyduğu Destination Imagination yarışmasının hafta sonu iki ayrı noktada yapılan bölge turnuvasına TAKEV Okulları damga vurdu. Bölge turnuvasında 11 farklı kategoride şampiyon olan TAKEV Öğrencileri İstanbul Robert Kolejde yapılacak ulusal turnuvada 11 takımla yarışma hakkı elde etti.

Hayal Kurdular Şampiyon Oldular
Dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu olarak kabul edilen “Destination Imagination” Bölge Turnuvasında Narlıdere İlköğretim Okulu, Karşıyaka İlköğretim Okulu ve TAKEV Lisesi öğrencilerinden oluşan toplam 14 takımla yarışan TAKEV Okulları, 11 kategoride birincilik elde ederek turnuvanın tüm kategorilerinde en fazla şampiyonluk elde eden okulu oldu.Toplam 102 takımın katıldığı, iki gün süren ve 6 farklı kategoride yapılan yarışmalarda yaratıcılıkları ve projeleri ile tam puan alan TAKEV okulları öğrencilerinin oluşturduğu 14 takımdan 11' i Ege Bölge 1.liği, 2 si Ege Bölge 2.liğini elde ederek turnuvaya damgasını vurdu. Gençlere yaratıcılık, eleştirel düşünme, takım içinde çalışabilme, zamanı en iyi şekilde kullanma ve problem çözme becerileri kazandırmayı amaçlayan yarışmanın ulusal finalleri 
14-15 Mart tarihlerinde İstanbul Robert Kolej' de düzenlenecek. Türkiye Ulusal finallerinde Ege Bölgesini  11 takımıyla TAKEV Okulları temsil etme gururu yaşayacak.
 
Destination ImagiNation Programı Nedir?
 
Destination ImagiNation merkezi Glassbaro, New Jersey’de olan , dünyanın  en büyük kar amacı gütmeyen yaratıcı çözüm geliştirme organizasyonudur.Her yaş için programları yıllık olarak 50 eyalet ve 40 ülkeden 300 bin’in üstünde insana erişmektedir. Aynı zamanda ilkokuldan üniversiteye kadar her seviye için her yıl farklı ve heyecan verici Takım Yarışmaları ve Anlık yarışmalar düzenler. Yarışmaların bir ulusal bir de uluslar arası olmak üzere iki etapta yapılır. Destination Imaginatıon bu yarışmaların ve eğitimlerin hazırlığında özel yaratıcı çözüm geliştirme metodlarından yararlanır.
 
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER