banner9

Havuz Operatörleri Sertifikalı Oldu

Urla Rotary Kulübü ev sahipliğinde Güzelbahçe Rotary Kulübü, Teos Sakin Rotary Kulübü, Balçova Rotary Kulubü ve Konak Rotary Kulübü işbirliği ile düzenlenen Havuz Operatörlüğü Kursu Eğitimi’ni bitirenlere törenle sertifikaları verildi.

Havuz Operatörleri Sertifikalı Oldu
 
Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi’ndeki törende 48 saat süren eğitimin sonunda 23 kursiyere sertifika verildi. Törene, Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz, Urla Halk Eğitim Merkezi Müdürü Burhanettin Kanat, Urla Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcıları Serpil Demiryürek ve Hüseyin Eryılmaz, Urla Rotary Kulübü Başkanı Ertan Soydan, Urla Rotary Koordinatörü Hamdi Çoban, Rotary 2040 Bölge guvernörü Dr. Reha Akın, Güzelbahçe Rotary Kulübü Başkanı Selmin Günöz, Teos Sakin Rotary Kulübü Başkanı Dilek Almaç, Balçova Rotary Kulubü Başkanı Eren Evren, Konak Rotary Kulübü Başkanı İlkay Söylemezoğlu, kurs öğretmenleri ve kursiyerler katıldı.
 
Urla için olumlu sonuçlar ortaya koymak için buradayız diyen Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, kursiyerlere başarılar dileyerek her zaman ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.
 
İşbirliği içinde Urla’da çok güzel çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Uyar; “Yerel yönetici olarak çok önemsediğimiz bir proje. Birlikten güç doğacağını bugün yine hep birlikte burada gördük. Bu proje herkese örnek olsun" dedi.
 
Kursiyerler, havuz suyunun özellikleri ve kontrolü, uygun şekilde şartlandırılması, yasal sınırlar içinde dezenfeksiyonunun sağlanması, havuz tipleri ve tesisatları, ilk yardım, havuz temizliği ve hijyeni, yüzme havuzlarının işletilmesi ve uygun standartlarda olmayan havuz sularından bulaşabilecek hastalıklar konuları hakkında bilgi aldı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER