banner9

Hastanede Yeni Yıl Kutlaması

Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı (KİTVAK), Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi Onkoloji Servisi ve Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Çocuk Onkoloji Bölümü’ndeki hasta çocuklar için yeni yıl kutlaması düzenledi.

Hastanede Yeni Yıl Kutlaması
Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Kliniği’nde; tedavileri devam etmekte olan çocuk ve gençlerden oluşan çeşitli yaş gruplarındaki hastalar Palyaço Aliş’in illüzyon gösterileri ile keyifli anlar yaşadı. Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nde de hasta miniklerin yeni yıl coşkusuna çocuk komedyeni ve sihirbazı Vefvef Palyaço eşlik etti. Harika performansı ile onkoloji hastası çocukların minik yüreklerinde taht kuran Vefvef, eğlenceli oyun ve şakalarıyla KİTVAK’ın yeni yıl kutlamasına damgasını vurdu. Yılbaşı hediyelerini büyük bir heyecanla açan onkoloji hastası çocuklar, program sonunda hep birlikte kestikleri yılbaşı pastası ile lezzetli bir final yaptı.
 
KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul, yılbaşı, ulusal bayramlar ve dini bayramlarda onkoloji hastası çocuklar, aileleri ve hastane çalışanlarıyla bir araya geldiklerini belirtti. Bu sevgi dolu paylaşımın, özellikle onkoloji hastası çocuklar üzerinde olumlu etkilerini gözlemlediklerini ifade etti. Soncul, "Bizim için; hasta çocuklarımızın yüzlerindeki gülümseme ve mutluluk hiçbir şeye değişilmez. KİTVAK yönetimi olarak bir hasta yavrumuzun gülümsemesinin bugüne kadar inşa ettiğimiz eserlerden daha değerli olduğuna inanıyoruz. Onkoloji hastası yavrularımızın, her şeyini çocukları için feda eden hasta yakınlarının ve canla başla çalışan hastane çalışanlarının her zaman yanlarında olduğumuzu bilmeleri bizim için mutlulukların en büyüğüdür" dedi.
 
KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul yılbaşı etkinliklerine katkılarından dolayı hayırsever Ceren Ağca’ya, Sofra Grubu’na ve Vefvef Palyaço’ya teşekkür edip, "Yeni yılın hayırlara ve güzelliklere vesile olmasını diliyorum. KİTVAK’ın 20. yılında da büyük bir heyecan ve coşkuyla hasta ve hasta yakınlarımız için, onlara umut olmak için var gücümüzle çabalayacağız. 2016’da da her şey çocuklarımız için" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER