Hastanede Yangın Tatbikatı

İzmir’in Aliağa Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Hastanede Yangın Tatbikatı
Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Aliağa Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı düzenlendi. İtfaiye Haftası kapsamındaki tatbikatta senaryo gereği; hastanenin 3’üncü kattaki Dahiliye Servisi’nde yangın ihbarıyla itfaiye ekipleri kuruma geldi. Servisteki hastalar diğer kliniklere güvenli bir şekilde transfer edilirken; biri arazöz üç araç ve 12 personelle itfaiye ekipleri yangını söndürdü. Yangın anında mahsur kalanlar da merdivenli araç ve kurtarma tüneliyle binadan tahliye edildi. Ayrıca dumandan etkilenenlere, AKS ekiplerince ilk müdahale yapıldı. Başarıyla tamamlanan tatbikat sonrası itfaiye ekipleri ile hastane personeli hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Tatbikatı sorunsuz şekilde tamamladıklarını kaydeden Aliağa İtfaiye Grubu Kuzey Bölge Amiri Kerim Köse, "Hastane personeliyle birlikte düzenlediğimiz tatbikatta tüm görevliler üzerlerine düşen görevleri yerine getirdi. Dahiliye Servisi’nde çıkan yangına müdahale edildi. Hastaları 3’üncü kattan alt kattaki servise tahliye ettik. Dumana maruz kalan personelleri de hızlı bir şekilde merdivenli araç ve kayma tüneli ile kurtardık. 35 metre yükseklikten engelli bir kişinin dahi hiçbir kazaya maruz kalmadan tahliye edilmesine olanak sağlayan esnek kumaştan yapılmış kayma tüneli ile personeller zemin kata indirildi" dedi.
 
Aliağa Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Salim Keleşoğlu, sivil savunma birimi tarafından verilen eğitimler ve her yıl itfaiye grubu ile düzenlenen tatbikatlar ile olası afet durumlarında neler yapılacağı ve alınacak önlemler konusunda bilgilerinin sürekli pekiştirilmeye devam ettiğini belirtti. Keleşoğlu, "Böylece afet bilincimizin arttırılmasını sağlamış oluyoruz. Her türlü olası afet durumlarına karşı hazırlıklıyız. Tatbikatta emeği geçen herkese ve katılımlarından dolayı Aliağa İtfaiye Grubu Kuzey Bölge Amirliği Ekibi’ ne teşekkür ediyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER