banner51

Hastaları İçin 2 Saat Fazla Mesai

Mesaisi hasta bakmaya yetmiyor gerekçesiyle işe bir saat erken başlayıp, bir saat geç bırakmak isteyen fedakar doktor, İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne müracaatta bulundu. Başvurusu kabul edildiği takdirde Dr. Gürbüz Alkış, mesaisine 07.00’de başlayıp 18.00’de son verecek.

Hastaları İçin 2 Saat Fazla Mesai

Gün içerisinde baktığı hasta sayısına yetişemeyen Torbalı 14 Nolu Sağlık Ocağı sorumlu Tabibi Dr. Gürbüz Alkış, Torbalı İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne başvurarak, mesaisinin 08.00’den 07.00’ye alınmasını istedi. Saat 17.00’de mesaisi biten Dr. Alkış, günde iki saat fazla çalışmak için işini 18.00’de bırakmak istedi. Konuyla ilgili olarak bu talebini İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bildiren Dr. Gürbüz Alkış, adeta “İşte Türk hekimi” diye adından söz ettirdi. Sağlık ocaklarında yaşanan hasta yoğunluğu nedeniyle yeterince hastaları ile ilgilenemediğini söyleyen Dr. Alkış, “8 saatlik çalışma periyodu içinde, tedavi görmek isteyen hastalarımızın tamamını muayene etmek mümkün değil” dedi.

FEDALAR DOKTOR
 
Günde iki saat fazla çalışarak daha fazla hasta muayene etmeyi hedefleyen Dr. Alkış, meslekteki 28 yılı gururla taşıdığını ifade etti. Fedakar doktor, “Torbalı’ya Denizli Devlet Demir Yolları kurum hekimliğinden tayin olarak geldim. Burada 14 Nolu Aile Sağlık Merkezi’nin sorumlu tabibi olarak görev yapıyorum. Torbalı yaşanabilir modern bir yapısıyla diğer ilçelere örnek olma yolunda hızla gelişmekte. Her gün nüfus belli oranlarda artıyor. Nüfus arttıkça da hasta sayısı da aynı oranlarda artış gösteriyor. Şu an için devletin bize verdiği zorunlu çalışma saatleri içinde, her gün bize başvuru yapan hastalarımızın tamamına bu süre içinde bakmak mümkün değil” diye konuştu.
 
MEVCUT MESAİDE HASTALARIN TAMAMINA BAKABİLMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL’’
 
Günlük baktığı hasta sayısını artırmak ve Aile Sağlık Merkezi’ne müracaat eden hastaların tamamına bakmak için işe bir saat erken gelip bir saat geç gitmek istediği ve bu isteğini gerekli mercilere bildirdiğini kaydeden Dr. Alkış, “Hastalarımız bizlere kendilerine çare olmamız için geliyor. Mevcut mesai çalışma periyotlarına göre gelen her hastaya bakmamız mümkün değil. Çünkü zamanın dar olması nedeniyle yetişemiyoruz. Ya da çok ilgilenemiyoruz. Umarım İlçe Sağlık Müdürlüğü il müdürlüğüne bu talebimi iletir ve kabul görür. Ben gün içinde bana başvuran tüm hastalarıma bakmak istiyorum” şeklinde konuştu.
 
Öte yandan bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklamaya göre aile hekimleri de kurum hastanelerine sevk edebilecek.
Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2013, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER