banner51

Halkapınar'daki Kaza Ulaşımı Felç Etti

Halkapınar'da bulunan aktarma alanında sabah saatlerinde bir belediye otobüsünün, servis minibüsüne çarpması ulaşımda sıkıntı yaratttı.

Halkapınar'daki Kaza Ulaşımı Felç Etti

Burak Cilasun / Ben TV

İzmir ulaşımında aktarmanın stratejik noktası olan ve özellikle belli saatlerde yoğunluğu binlerce kişiye kadar çıkan Halkapınar'da sabah saatlerinde yaşanan bir kaza, vatandaşların zaman kaybına neden oldu.

Alsancak yönüne giden otobüslerin çıkış yaptığı noktada 35 EL 378 plakalı körüklü belediye otobüsü, 45 KL 596 plakalı servis minibüsüne arkadan çarptı. Kazada zarar gören bir vatandaş olmazken, servis minibüsünün arka camı patladı. Yaşanan kaza ile birlikte otobüslerin Alsancak yönüne gidiş şeridi ulaşıma kapandı.

Kaza sonrası Atatürk Stadı yönünden gelen otobüslerle, Alsancak yönüne gidecek olan otobüslerin aynı şeritten gitmek zorunda kalması nedeniyle trafik sekteye uğradı. Otobüsler yolcularını ESHOT'a ait garajın önünde indirmek zorunda kalırken, Halkapınar'daki duraklarda bekleyen otobüslerse çıkış yapmakta zorlandı.

Otobüslerin çıkış yapamaması ve ve kapılarını da sürekli gelen yolcular nedeniyle kapatamaması nedeniyle yer yer vatandaşlar arasında da tartışma yaşanırken, içeride yaşanan sıkışıklık ise işte böyle yansıdı;

 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER