banner9

Halkapınar ve Gıda Çarşısı Trafiği Rahatlıyor

Yenişehir Gıda Çarşısı ile Şehitler Caddesi arasındaki trafik yükünü hafifletmek için yeni bir karayolu köprüsü inşa eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Çarşı ile Şehitler Caddesi bağlantısını 2 şerit giriş - 2 şerit çıkışlı yeni bir yolla rahatlatıyor.

Halkapınar ve Gıda Çarşısı Trafiği Rahatlıyor
 
Bölgede oluşturulan proje kapsamında, Halkapınar’da bulunan ESHOT garaj giriş-çıkışları da düzenlenerek otobüslerin trafiğe daha güvenli ve düzenli katkılımı sağlanacak. Yaklaşık 2 milyon TL’yi bulacak çalışmalardan Gıda Çarşısı bağlantısının gelecek ay, diğer düzenlemelerin ise Şubat’ta tamamlanması planlanıyor.
 
Daha önce Yenişehir Gıda Çarşısı ile Şehitler Caddesi arasında ulaşımı sağlayan köprüde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla, bölgede yeni bir karayolu köprüsü inşa eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Çarşı’dan direk Şehitler Caddesi’ne 2 şerit giriş - 2 şerit çıkışı sağlayacak bağlantı yolu ile Şehitler Caddesi’ne çıkışı sağlayacak yine 2 şerit tek yön yolun yapımında sona yaklaştı. Asfaltlama çalışmaları gerçekleştiren yol kısa süre içinde hizmet vermeye başlayacak.
 
Büyükşehir Belediyesi Halkapınar’daki ESHOT Garajı’na giriş çıkışların da daha düzenli hale getirilmesi için bölgede yeni trafik düzenlemeleri gerçekleştirecek. Bu kapsamda Halkapınar Eshot Garajı’na girişlerin Şehitler Caddesi’nin sağ ve solu olmak üzere her iki yönünden, çıkışların ise 1204/6 Sokak üzerinden tek noktadan yapılması için düzenleme gerçekleştirecek. Böylece otobüslerin Şehitler Caddesi trafiğine daha güvenli ve düzenli bir şekilde katılımı sağlanacak. 1204/6 Sokak’ta yapılan düzenlemeler, Gıda Çarşısı yönüne doğru yaklaşık 800 metre daha ilerleyecek ve söz konusu bölgede yol-tretuvar çalışmaları gerçekleştirilecek.
 
 
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2015, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER