Halkapınar İstasyonunda Prostesto

İzmir'de, sosyal paylaşım siteleri üzerinden haberleşen protestocular, metroda toplandıktan sonra İstanbul metrosunda yaşanan akbil tartışmasına tepki gösterdi. Protestocular, turnikelerden para ödemeden geçti.

Halkapınar İstasyonunda Prostesto
 
İstanbul Taksim'deki metro istasyonunda yaşanan tartışmada, akbillerinde para kalmadığı için ücretsiz geçmek isteyen Aykut Kelek ve kardeşi Yasin Kelek, güvenlik görevlileriyle tartışmışlardı. Bu sırada güvenlik görevlisinin elindeki demir dedektörle kafasına vurduğu Aykut Kelek'de yaralandı. Bu olaya tepki gösteren kişiler, sosyal paylaşım siteleri üzerinden haberleştikten sonra İzmir metrosu Halkapınar istasyonunda toplandı. Çeşitli fraksiyonlara bağlı yaklaşık 30 kişi, ulaşımın ücretsiz olması gerektiğini ve yapılan saldırıyı kınadıklarını dile getirdi.
 
 
Açıklamanın ardından protestocular Alsancak yönüne gidebilmek için metro yerine İzban trenine binmek için o bölümdeki turnikelere yürüdü. Burada da özel güvenlik görevlilerinin müdahale etmediği protestocular, turnukilerden atlayarak ücretsiz geçti. Bu sırada turnukelerin üzerine çıkan bazı göstericilerle, kendilerini uyaran güvenlik görevlileri arasında sözlü tartışma çıktı. Protestocular, daha sonra İzban trenine binip istasyondan uzaklaştı.
 
Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2013, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER