Halk İlgi Göstermedi

İzmir'de 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi. Vali Mustafa Toprak'ın makamında tebrikleri kabul etmesinin ardından Cumhuriyet Meydanı'nda geçit töreni yapıldı. Artan terör olayları nedeniyle müzik dinletisi ve halk dansları gösterileri ile Zafer Bayramı Resepsiyonu iptal edildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93'üncü yıl dönümü Cumhuriyet Meydanı'nda saat 09.30'da başladı. Törene, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, AK Parti, CHP, MHP'nin bazı İzmir milletvekilleri, kentte bulunan üniversitelerin rektörleri, bürokratlar, gaziler ve az sayıda vatandaş katıldı. 
 
Vali Toprak, Orgeneral Recep ve Başkan Kocaoğlu sırasıyla Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı, ardından da Vali Toprak'ın makamına geçip burada tebrikleri kabul etti. Tekrar Cumhuriyet Meydanı'na dönen Vali Toprak, Orgeneral Recep ve Başkan Kocaoğlu askeri aracın üstünden tören alanındakilerin Zafer Bayramı'nı kutladı. 
 
Vali Toprak'ın daha önce çelenk sunma ve Valilik binasında tebriklerin kabul edileceğini, bunun dışında müzik dinletisi ve resmi geçit yapılmayacağını açıklamasına rağmen, Cumhuriyet Meydanı'nda geçit töreni yapıldı. Artan terör olayları nedeniyle müzik dinletisi ve halk dansları gösterileri ile Zafer Bayramı Resepsiyonu iptal edildi.
 
ASKERLERE ALKIŞ
 
Geçit töreninin ardından, askerlerin 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Akan kan vatan için', 'Her Türk asker doğar' diyerek alandan ayrılmaları İzmirliler'den büyük alkış aldı. Başbakanlık'ın "Sadece çelenk koyma ve tebrikat törenleri yapılacak" şeklindeki duyurusu nedeniyle törenlere halk katılımı düşük oldu. 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2015, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER