'Haklı Gerekçelerine Sonuna Kadar Katılıyorum'

Adalet yürüyüşüne katılmadığı için çeşitli eleştiriler alan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na İzmir'den destek geldi.

'Haklı Gerekçelerine Sonuna Kadar Katılıyorum'

Burak Cilasun / Ben TV

Adalet yürüyüşüne katılmadığı için eleştirilen ve eleştiriler karşısında 10 maddelik bir açıklama yapan Metin Feyzioğlu'nun kullandığı ifadelerin yankısı sürüyor. Yürüyüşün bir parti toplantısıyla kararlaştırılmış olması karşısında TBB'yi bir parti organı gibi göstermemek ve siyasi ikbal gözetmemek adına katılım sağlamadığını belirten Feyzioğlu'na İzmir'den de destek geldi.

Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik, Feyzioğlu'nun yürüyüşe neden katılmadığını açıklamasına karşın yapılan eleştirilerin maksatlı olduğunu söyledi. Sarıgedik, "Feyzioğlu haklı gerekçelerini 10 maddeyle ortaya koymuştur. Bu maddeleri okuyanlar zaten doğruyu görecektir." dedi.

Feyzioğlu'na yakınlığıyla da bilinen Sarıgedik, "Her fırsatta hukukun üstünlüğünü savunan Sayın Feyzioğlu, geçtiğimiz gün yürüyüşe neden katılmadığını 10 maddede anlatmıştır. Ben de bu haklı gerekçelere sonuna kadar katılıyorum" dedi. 

"Bu anlayış demokrasiyle bağdaşmaz"

Sarıgedik yaptığı açıklamasında, "TBB Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu bazı çevrelerce tam bir linç kampanyasının odağına alınmak istenmektedir. Kendisine saldıranlar aslında Feyzioğlu'nun toplumdaki birleştirici gücünden çekinen ve kendi siyasi rantlarının bozulmasını istemeyenlerdir. Feyzioğlu bugün toplumsal tabanlı olarak başlayan her hareketin, Türkiye'nin menfaatine olan her etkinliğin içindedir. Kendisi yürümekten, emek vermekten çekinen bir insan olsa 16 Nisan öncesi Türkiye'yi karış karış gezmezdi. Tüm bunları bilerek kendisine saldırmak tamamen koltuk kaygısıdır, gerçeklerden kaçmak ve kasaba siyaseti gütmektir. Feyzioğlu bugün yürüyüşü kötülemiş midir? Hayır. O halde bu düşmanlık niye? Benim partime katılırsan iyisin, katılmazsan kötüsün. Böyle bir anlayış demokrasiyle bağdaşır mı?" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2017, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER