banner51

Hafta Sonu İzmir'de

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu'nu, hafta sonu İzmir'de yoğun bir program bekliyor.

Hafta Sonu İzmir'de

 

CHP İzmir İl Örgütü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağırlamaya hazırlanıyor. Cumartesi günü İzmir’e gelecek olan Kılıçdaroğlu, bir dizi ziyaretlerde bulunacak. Kurmayları ile birlikte kenti ziyaret edecek olan Kılıçdaroğlu sabah saatlerinde Adnan Menderes Havalimanı’nda partililer tarafından coşkulu bir şekilde karşılanacak. Swiss Otel Grand Efes’te düzenlenecek kahvaltıda partililerle buluşacak. Genel başkan burada, ilçe başkanları ile toplantı yapacak. Yerel seçim sürecinin masaya yatırılacağı toplantıda yapılması gerekenler ve örgüt faaliyetleri hakkında bilgi verilecek.
 
Kılıçdaroğlu kahvaltının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de yapımına başlanan 350 milyon TL’ye mal olacak Yeni Fuar Alanı’nın temel atma törenine katılacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun büyük önem verdiği, prestij çalışmalar arasında yer alan proje alanında kısa bir de konuşma yapacak. Kılıçdaroğlu, Gaziemir’deki ziyaretinin ardından Karabağlar’a geçecek. Burada gecekondu bölgelerini gezecek ve vatandaşları dinleyecek.   Karabağlar Eski İzmir’de bulunan pazaryerinde merkez sağ partilerden gelen 400 kişinin CHP’ye geçiş töreninde rozetleri takacak. Ardından Karabağlar Belediyesi’nin Uzundere Rekreasyon Alanı’nda temel atma törenine katılacak. Program uygun olması durumunda belediyenin 42 milyon TL’ye satın aldığı eski Burda Alışveriş Merkezi yeni belediye hizmet binasını dolaşacak.
 
DİYAP AĞA VE SITKI GÜR’ÜN KIZINA ZİYARET

Kılıçdaroğlu, kent merkezlerindeki temasların ardından Urla ve Güzelbahçe’ye geçecek. Güzelbahçe’de yaşayan TBMM’nin ilk kuruluşunda milletvekilliği yapan Dersim Milletvekili Diyap Yıldırım’ın kızını ziyaret edecek. Diyap Ağa olarak bilinen, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin illerinin düşman işgalinden kurtulmasında rol oynayan Yıldırım’ın kızı Perihan Kahraman’ı evine gidecek. Kılıçdaroğlu Urla’da da TBMM’de aktif görev almış bir ismin kızını görecek. 1. TBMM Milletvekillerinden Malatya’lı Sıtkı Gür’ün kızı Nuriye İdil’i ziyaret edecek.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2013, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER