Güzelbahçe'ye Semt Polikliniği

Güzelbahçe Belediye Meclisi, ilçede sağlık tesis alanı olarak belirlenen bölgeyi İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis etti. Meclisin aldığı karara göre; 18 ay içerisinde inşaatına başlanması şartıyla tahsis edilen alana Ağız Diş Sağlığı Merkezi ve beş ana branştan oluşacak Semt Polikliniği yapılacak.

Güzelbahçe'ye Semt Polikliniği
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nün “Bakanlık kriterlerine göre; 30 ünitelik bir Ağız Diş Sağlığı Merkezi için 2000 metrekare kapalı alan, 5 ana branştan oluşacak Semt Polikliniği için bekleme salonu dahil 1500 metrekare kapalı olan olmak üzere toplam 3000-3500 metrekare kapalı alan ve yeterli otoparkı olan alana ihtiyaç duyulmaktadır" şeklindeki talebi üzerine Güzelbahçe Belediye Meclisi’nin ilgili komisyonlarının hazırladığı rapor doğrultusunda Siteler Mahallesi’nde belediyeye ait 14 bin 522 metrekarelik sağlık tesis alanında 18 ay içerisinde inşaatına başlanması şartıyla istenilen 3000-3500 metrekarelik alanın tahsis edilmesine karar verildi.
 
Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, 30 bin nüfusu aşan ilçede sağlık ocağının dışında herhangi bir sağlık tesisinin bulunmadığını belirterek, “Bizim amacımız ilçemize 24 saat açık olan acil servisi bulunan tam teşekküllü bir hastane kazandırmak. Ancak bakanlığın yatırım programlarında yer almadığı için istediğimiz şartlardaki hastanenin yapılması uzun zaman alacak gibi görünüyor. Nitekim daha önce bu konuda imzalar toplandı, girişimlerde bulunduk, milletvekillerimiz TBMM’ye soru önergesi verdi, harhangi bir sonuç alınamadı. Bu nedenle İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’müzün bu talebini kamu kaynaklarının efektif kullanımı açısından uygun bulduk ve şartlı olarak tahsis ettik. Eğer 18 ay içerisinde inşaat başlamazsa, tahsisimizi geri alacağız" diye konuştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER