banner9

Güzel Konuşup, Hızlı Okuyacaklar

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreterliği çalışanlarının iş ve sosyal yaşamına katkıda bulunmak amacıyla diksiyon ve anlayarak hızlı okuma kursu düzenlendi.

Güzel Konuşup, Hızlı Okuyacaklar
 
İzmir Kuzey KHB Genel Sekreterliği Kültür Sanat Birimi ile Konak Halk Eğitim Merkezi’nin ortak çalışmasıyla yürütülen kurslara ilgi fazla oldu. Konak Halk Eğitim Merkezi Eğitmeni İlhan Şare tarafından verilen ’diksiyon’ kursunda "Solunum egzersizleri, sesin yapısı ve ses sağlığı, konuşmadaki yaygının yanlışları, artikülasyon, harfler, etkili konuşma ile ses sağlığı" hakkında bilgi verildi. Kurs sonunda 19 katılımcı belge almaya hak kazandı.
 
Hemen ardından başlayan "Anlayarak hızlı okuma" kursu ise hızlandırılmış olarak verildi. Eğlenceli ve eğitici geçen kursta, "Gözün Algılama Hızını Geliştirme, Gözün Yanal ve Dikey Açısını Geliştirme, Dikey İniş Metodu, Dikey Dalga, Döngü Metodu, Zigzag Metodu, Akış Metodu, U Metodu, Tembel S Metodu ve Çift Kenar Metodu" konularında teorik ve pratik eğitim verildi. Kurs sonunda 38 katılımcı belge almaya hak kazandı.
 
Düzenlenen törenle katılımcılar belgelerini alırken, İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu tarafından, Konak Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yasin Öztürk ve Eğitmen İlhan Şare’ye teşekkür belgesi verildi. Erbaycu "Sekreterliğimizde böyle kursların olması hızla gelişen teknolojiye; kültürel, sosyal, siyasal, bilimsel alanda değişen bilgilere ayak uydurabilmek ve kendini geliştirmek için çok önemlidir. Bu anlamda başta Konak Halk eğitim Merkezi’ne, Eğitmen İlhan Şare’ye bizlere bu kursları sunmuş olmalarına ve katılımlarından dolayı Kuzey Sekreterliği çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER