banner9

Guruşçu'dan Beklenen İstifa

Geçtiğimiz günlerce CHP Konak İlçe Başkanı Olan Çağrı Guruşçu, İzmir Kent Konseyi'ndeki başkanlık görevinden istifa etti.

Guruşçu'dan Beklenen İstifa

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak'ın 'Koltuğu gençlere bırakmak lazım.' diyerek görevinden istifa etmesinden sonra CHP Konak İlçe Başkanı olan Çağrı Guruşçu önceki görevinden istifa etti.

CHP'deki görevi öncesinde İzmir Kent Konseyi Başkanlığı görevini yürüten Guruşçu görevinden resmen istifa ederken, İzmir Kent Konseyi'nden konuya ilişkin yapılan açıklamaysa şöyle;

"İzmir Kent Konseyi (Eski) Başkanı Çağrı Gruşçu CHP Konak İlçe Başkanlığına seçilmesi ile birlikte 07.03.2018 tarihinde gerçekleştirilen yürütme kurulu toplantısında istifasını yürütme kurulu üyelerine bildirmiştir. 
 
Toplantıda ayrıca İzmir Kent Konseyi` nin mevcut çalışma yönergesinin ihtiyaçlara göre güncellendikten sonra genel kurulların yapılması yönündeki ilke kararı, seçimli genel kurul için en az 3 aylık kurumsal temsilci yenileme çalışmalarının gerekmesi, yaz tatili döneminin araya girmesi ve yaklaşan seçimler nedeniyle kamu kaynaklarının etkin kullanımı açısından başkanlık seçimine gidilmemesi, buna karşılık 2019 yerel seçimlerine paralel olmak üzere, yürütme kurulu seçimleri ile birlikte olağan seçimli genel kurul takviminde gerçekleştirilmesi kararı oybirliği ile alınmıştır.
 
Bu süreçte, yürütme kurulu üyeleri toplantılarını, toplantıda hazır bulunan en yaşlı üyenin başkanlığında toplanarak gerçekleştirecektir. 
 
Başkan Çağrı Gruşçu' ya yeni görevinde başarılar diler, üyelerimizin bilgisine sunarız."

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER