banner51

Güler Ön Seçim İstiyor

CHP’li Güler’den üyelerle önseçim vurgusu!“Önseçimin kaçınılmaz olduğunun altını çizen Güler, seçim bölgesinde yaptığı ziyaretlerde örgütlerin de tavrının net bir şekilde tüm üyeler ile ön seçimden yana olduğunu gözlemlediğini söyledi.”

Güler Ön Seçim İstiyor
Seçim bölgesinde çalışmaları devam eden CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, CHP Dikili İlçe Başkanlığında partililerle bir araya geldi. Dikili programları çerçevesinde, Belediye Başkanı Mustafa Tosun’u da makamında ziyaret eden Güler yaklaşan genel seçimler değerlendi, tüm üyelerle önseçimin kaçınılmaz söyledi.
 
“Dil karışıksa akıl da karışıktır”
 
CHP Dikili İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şener’in ev sahipliğinde Dikililerle bir araya gelen Güler, hemşerileri ile 2015 seçimleri ve parti içi konular hakkında görüş alışverişinde bulundu. Önseçimin kaçınılmaz olduğunun altını çizen Güler, seçim bölgesinde yaptığı ziyaretlerde örgütlerin de tavrının net bir şekilde tüm üyeler ile ön seçimden yana olduğunu gözlemlediğini söyledi.
 
Konuşmasına merkez yoklama ile milletvekili olduğunu hatırlatarak başlayan Güler şöyle dedi: “ İzmir 2. Bölge‘de merkez yoklaması ile milletvekili olmuş biri olarak söylüyorum. Tüm üyelerle önseçim kaçınılmaz bir yol. Fakat önseçime ilişkin benim gördüğüm akıl karıştıran bir durum var. Bizim tüzüğümüz açık aday belirlemede üç yöntem var; Merkez yoklama, aday yoklaması ve üye ile önseçim. Merkez yoklama malum yukarıdan, aday yoklaması önseçim delegesi ile aday belirleme, önseçim ise hiç tartışmasız hakim nezaretinde üye ile aday belirleme. Önseçimin iki türü yok, ön seçim bir türdür o da hakim gözetiminde üye ile aday belirleme. Önseçim ile karıştırılan aday yoklaması ise önseçim delegesi ile yapılan aday belirlemedir. Bu dil karışıklığını çözmek gerekir, dil karışıksa akıl da karışıktır. Yaptığımız toplantılarda örgütün, tüm üyeler ile hakim nezaretinde adayını belirlemek istediğini gördüm. Bütün aklım ve kalbimle önseçimi, hakim gözetiminde, tüm üyelerle ve bir seçim bölgesinde en fazla bir kontenjan olmak üzere uygun olduğunu düşünüyorum. Aksi halde büyük bir güvensizlik ve destek kaybı olacak.”
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER