'Güçlenip Gücümüzü Kullanalım'

Kurban Bayramı’nda İzmir’in ilçelerini ziyaret eden CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hülya Güven, Torbalı ve Selçuk’ta partililerle buluştu. İlçe örgütlerinde bayramlaşma programlarına katılan Güven, bayram vesilesiyle buluşmanın çok daha anlamlı olduğunu belirtti. CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’ın da katıldığı ziyaretlerde partililer vekillerle güncel sorunları paylaştı.

'Güçlenip Gücümüzü Kullanalım'
 BİR YANIMIZ SAVAŞ
 
Torbalı’da İlçe Başkanı Faruk Akpınar’ın partililerle birlikte karşıladığı Güven, gündemdeki konularla ilgili açıklamalar yaparak, “Yanı başımızda süren ve çocukların katledildiği, annesiz babasız, yurtsuz bırakıldığı savaş döneminde bayram yapmamız mümkün değil. Daha çok çalışarak bu durumda akılcı ve vicdani olarak nasıl davranmalıyızı konuşmalıyız. Biz güçlü bir devletiz ama yanlış dış politikalarla güçsüzleştiriliyoruz. CHP her zaman dış politikada Atatürk’ün izinden gitmiştir. Bunun sürmesi için de elimizden geleni yapacağız” dedi.
 
 GÜÇLENİP GÜCÜMÜZÜ KULLANALIM
 
 Selçuk’ta da İlçe Başkanı Özge Yıldırım ve partililer tarafından karşılanan Güven, burada da Meclis açılır açılmaz gündem yaratan tezkere konusundaki itirazlarla ilgili konuşu. Güven, “buruk bir bayram yaşıyoruz. Biz Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı gibi sınırlarımız dışına askerimizi gönderme taraftarı değiliz, hiçbir zaman da olmadık. Fakat hayır oyumuz yeterli gelmiyor. Küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak örgüt olarak tek kuvvet olup, Meclis’te daha çok temsil hakkıyla istemediğimiz durumlara karşı gücümüzü kullanalım” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER