banner51

'Görüyorum İzmir Ağlıyor!'

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Ozan Ceyhun, AK Partinin tüm mensuplarıyla birlikte halkla iç içe olduğunu CHP’nin ise halktan uzak olduğunu ve bunun sıkıntısını yaşadığını söyledi.

'Görüyorum İzmir Ağlıyor!'
AK Parti’nin yeniden iktidar olacağını belirten Ceyhun,  İzmir’in yerel yönetimler konusunda ‘ağlar’ halde olduğunu belirterek “Vasat yerel yöneticilerin elinde kentler de ağlar! Görüyorum İzmir ağlıyor! İzmirlilerin ise kentleri ağladıkça yürekleri kan ağlıyor. Nasıl ağlamasın. Üstelik ‘hükümet desteği yok’ söylemleri ile avutulmak bir kentli için çok daha acı. Soruyorum CHP’li Eskişehir ya da Beşiktaş belediyeleri niye başarılı olabiliyor ve hükümetten destek alabiliyor ama İzmir hükümet desteği de hariç zengin öz kaynaklarına rağmen Türkiye’nin en kötü yerel yönetim modellerinden biri konumuna gelebiliyor. Bu güzel kenti ağlatmaya kimsenin hakkı yok” dedi. Bu konuda AK Parti önyargılarının kırılması gerektiğine vurgu yapan Ceyhun, “Yerel seçimlerde birinin CHP’li olup olmaması değil yerel yönetici olarak vizyonu ve İzmir’e neler kazandıracağı kriteri önemli olmalı” diye konuştu. 
 
AK Partiden çekinmiş biri olarak…
 
Avrupa Parlamentosu eski Milletvekili, AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Ozan Ceyhun’un seçim çalışmasında durağı bu kez Selçuk oldu. ‘Gücümüze güç katacaksınız. Bölgemize güç vereceksiniz’ söylemleri ile karşılanan Ceyhun ilk olarak AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Sema Yeşilçimen ve teşkilat mensuplarıyla buluştu. İzmirlilerin, merkez ve çevre ilçelerde kendisine ilgisinden memnuniyetini anlatan Ceyhun, şöyle devam etti; “İzmirlilere özellikle şu mesajı vermek istiyorum. Geçmişte bende çeşitli nedenlerden dolayı AK Parti’den çekiniyordum. Ancak bunların yanlış ve doğru olmayan önyargılar olduğunu gördüm, biliyorum. İzmir’de Yeni Türkiye Projemizin bir istikrar, huzur ve barış projesi olduğunu anlatmak benim için çok önemli”.
“İnanç özgürlüğü AK Parti ile sağlandı”
 
AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Ozan Ceyhun Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı'yı da makamında ziyaret etti. Başkan Bakıcı, Ozan Ceyhun’u aday tanıtım toplantısında dinlediğini ve üst düzey bir birikime sahip olduğunu gördüğünü anlattı. Sıcak karşılamadan ve ilgiden dolayı teşekkür eden Ceyhun’un daha sonraki ziyareti ise Meryem Ana Kilisesi Başrahibi Padre Mahcek’e oldu. Mahcek’in “Biz Türkiye'de rahat yaşıyoruz eskisi gibi değil, güzel ilişkilerimiz var” dediği Ceyhun, inanç özgürlüğünün AK Parti ile sağlandığını bu yöndeki çalışmaların sağlıklı bir şekilde devam edeceğini söyledi. 
 
Kiliseden Cemevi’ne
 
Padre Mahcek’le keyifli sohbetin ardından ekibiyle birlikte soluğu Selçuk Cemevi ve Kültür Merkezi’nde aldı. Yetkililerden bilgi alan Ceyhun, ‘insan merkezli’ bir anlayıştan geldiklerini ve herkesin kardeşçe yaşadığı ortamları amaç edindiklerini söyledi. Birlik beraberlik mesajları veren Ceyhun’un Selçuk’taki son durağı ise Selçuk Ticaret Odası oldu. Başkan Koray Yolcu ve üyelerle bir araya gelen Ceyhun, sorunlar ve çözüm önerilerine ilişkin notlar aldı. 
 
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2015, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER