Görmez'den, 'Vatana Sahip Çıkın' Nasihatı

İzmir’in Torbalı İlçesi’ndeki voleybolcu gençlerle biraraya gelen Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "Osmanlı’yı dağıtan emperyalistler, İslam’ın son kalesi olan Türkiye’yi de parçalamak istiyorlar. Vatanımıza sahip çıkın" dedi.

Görmez'den, 'Vatana Sahip Çıkın' Nasihatı
Torbalı Belediyesi Voleybol Takımı’nda yer alan sporcular Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ile kır kahvesinde oturarak sohbet etti. Genç nüfus nedeniyle Torbalı’nın büyüme potansiyeline sahip olduğunu belirten AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez,
 
"İzmir’in bazı ilçelerinde yaşlı nüfusundan kaynaklanan bir durgunluk yaşanırken, Torbalı bu anlamda harika bir sinerji oluşturuyor. İlk, orta ve liselerde öğrenim gören 31 bin öğrencimiz var. 160 bin nüfuslu ilçede bu rakam heyecanımızı artırıyor. Lise ve sonrası gençlerimizi de hesaba kattığımızda İzmir’in en genç nüfusuna sahip ilçesi olduğumuzu söyleyebilirim. Belediye olarak gençlere hizmet odaklı çalışıyor ve bir devlet üniversitesi kurulmasını talep ediyoruz" diye konuştu.
 
Sporcuların daha uygun şartlarda çalışması için Torbalı’ya büyük bir spor salonu inşa edeceklerini belirten Görmez, ilçenin merkezinde Devlet Demir Yolları’ndan Belediye’ye geçen alanın gençlerin keyifle vakit geçirebileceği bir alan olarak düzenleneceğini söyledi. Gençlerle son zamanlarda Türkiye’de yaşanan olumsuzlukları da değerlendiren Başkan Görmez, "Biz imparatorluk varisi bir milletiz. Osmanlı İmparatorluğu dağıldığında 70 ayrı devlet ortaya çıktı. Osmanlı’yı dağıtan emperyalistler, İslam’ın son kalesi olan Türkiye’yi de parçalamak istiyorlar. Bu vatan Türkü ile, Kürdü ile, lazıyla bir bütündür. Farklılıklarımız zenginliğimizdir. Bu bilinçle yaşayın ve vatanımıza sahip çıkın. Önceliğiniz aileniz, ülkeniniz, eğitiminiz ve spor olsun" dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER