banner9

Görme Engelli Sanatçıdan Müzik Dinletisi

İzmir Üniversitesi Hastanesi’nde Dünya Engelliler Günü kapsamında görme engelli sanatçı Ümran Sevinç hazta ve hasta yakınlarına ud konseri verdi.

Görme Engelli Sanatçıdan Müzik Dinletisi
 
Hastane girişi ve Onkoloji Servisi’nde düzenlenen etkinlik öncesinde konuşan İzmir Üniversitesi Hastanesi Başhekim Vekili Prof. Dr. Orhan Satılmaz, “Mesleğimiz gereği görme, işitme veya bedensel fonksiyonları yetersiz vatandaşlarımızla iç içeyiz. Sağlık çalışanları olarak engelli insanların yaşadıkları duyguları anlayabiliyoruz" dedi.
 
Görme engelli Ut Sanatçısı Ümran Sevinç, Engelliler Günündeki duyarlılığı nedeniyle İzmir Üniversitesi Hastanesi yetkililerine teşekkür etti. Sevinç, “Düzenlenen bu dinleti benim için de çok anlamlı. Hasta vatandaşlarımıza moral vermek beni mutlu ediyor. Görme engellilerin hayatlarını daha konforlu yaşaması için alt yapı çalışmalarının yeterli olması gerekiyor. Özellikle yaya geçitlerinde ve caddelerde engelli vatandaşları uyarıcı işaret veya ses sistemlerinin arttırılmasını istiyoruz. Halkımızın da engellilere bakış açısının değişmesi gerekiyor. Bize daha çok destek olsunlar" dedi.
 
Etkinliğin ardından Ümran Sevinç’e günün anısına çiçek ve hediye paketi takdim edildi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2015, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER