banner9

Görece'de Kazan Etkinliği Yapıldı

Menderes Belediyesi tarafından Görece’de kazan etkinliği gerçekleştirildi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte, şehitler için Kuran okutuldu.

Görece'de Kazan Etkinliği Yapıldı
Menderes Belediyesi tarafından Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile birlikte düzenlenen Kazan Etkinliği, Görece Rumeli Parkı’nda yapıldı. Etkinlik için 5 kazan kavurma ve pilav hazırlandı. Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da etkinliğe katılarak vatandaşlarla bir araya geldi. Etkinlikte, son zamanlarda yaşanan terör olaylarında şehit düşen asker ve emniyet görevlileri için Kuran okutuldu.
 
Şenliğe katılan vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutlayan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "Bayramlar birlik ve beraberlik günleridir. Kardeşliklerin çoğaldığı, mutlulukların paylaşıldığı zamanlardır bayramlar. Bugün yine birlik olmamız gereken, birliğimizi, dirliğimizi, gücümüzü, kuvvetimizi birleştirip ortaya koymamız gereken günlerden birisi. Kazan etkinliğimizi her yıl şenlik havasında kutluyorduk, ancak son zamanlarda yaşanan terör olayları nedeniyle bu yıl etkinliğimizi şehitlerimiz için gerçekleştiriyoruz. Onların ruhuna kurban kestik, Kuran okuttuk. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2015, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER