Gönüllü Koruyucular

Bayraklı Belediyesi, sokaklarda yaşayan hayvanların korunması, onların yakından takip edilmesi için "yerel hayvanları koruma görevlisi" eğitimi düzenledi. Eğitime katılan 43 hayvansever iki günlük eğitimin ardından sertifikalarına kavuştu.

Gönüllü Koruyucular
 
Osmangazi hizmet binası toplantı salonunda iki gün süren eğitim, Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlülüğü veteriner hekimleri tarafından verildi. Eğitimde; hayvanları koruma yolları, hayvan davranışı, bakımı, beslenmesi, hasta hayvanların tanınması gibi genel bilgiler verildi. Ayrıca hayvanların kısırlaştırılması, aşılanması konularında detaylara vurgu yapıldı. Eğitimi tamamlayan 43 hayvansever, gönüllü hayvan koruyucusu olmaya hak kazanandı. Gönüllüler, bölgelerinde bulunan sokak hayvanlarının bakım ve beslenmesiyle ilgili sorunların çözümü noktasında Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü işbirliği ile birlikte hareket edecek.
 
Eğitime katılan hayvanseverlerden Hüsnan Şeker "Belediyenin bu etkinliğini duyunca hemen geldim. Belediyeleri sokak hayvanları konusunda suçlamak çok kolay. Fakat birey olarak bizlerin de bir şeyler yapması gerekiyor. Belediyelere veteriner işlerine ve her türlü birimlere yardımcı olmak görevimiz. Ben de hayvanlarla ilgili konularda eksiklerimi tamamlamak için daha fazla şeyler öğrenmek ve çocuklara bu bilgileri aktarabilmek için bu eğitime katıldım. Çok da iyi oldu" dedi.
 
Eğitime katılan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Ege Bölge Sorumlusu Funda Bayrı Ersoy da Bayraklı Belediyesi’ne teşekkür etti.
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, hayvanların korunması noktasında ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, "Bu dünyayı can dostlarımızla birlikte paylaşıyoruz. Onları yok saymamız mümkün değil. Belediye olarak can dostlarımız için elimizden geleni yapıyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz hayvanseverler için iki gün süren bir eğitim düzenledi. Sertifikalı gönüllü hayvan koruyucuları, bir sıkıntı gördüklerinde bizimle iletişime geçecek. Tam anlamıyla bir işbirliği içerisinde olacağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2016, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER