banner9

Gönülleri De Kazandı

İzmirli otomobil yarışçısı Galip Atar, Avrupa Binek Otomobiller Şampiyonası’nda kazandığı 17 bin 500 liralık para ödülünü Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

Gönülleri De Kazandı
 
Avrupa Binek Otomobiller Şampiyonası’nda birçok başarıya imza atan İzmirli yarışçı Galip Atar, bu kez tüm sporculara örnek olacak bir davranışa imza attı. Ülkü Motorsport takımının başarılı pilotu Galip Atar, Avrupa Binek Otomobiller Şampiyonası’nın Belçika’da düzenlenen 5’inci ayak 1’inci yarışını ikinci bitirerek kazandığı 17 bin 500 TL’lik ödülü Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.
 
1960’lı yıllarda İzmir ve Ege Bölgesi’nde motosiklet akrobasi dalında adından çokça söz ettiren Nihat Atar’ın oğlu olan Galip Atar, 2013 yılında başladığı otomobil sporunda; 2014’te Dizel kategori şampiyonu, 2015 yılında Türkiye tırmanma kategori 2 şampiyonluğunu kazandı. Atar, bu yıl ilk kez katıldığı Avrupa Binek Otomobiller Şampiyonası ile Porsche Super Sports Cup’ta toplam 5 kez podyuma çıkarak ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandırdı, gurbetçilerin gönüllerinde de taht kurdu. İzmirli yarışçı Galip Atar, geçtiğimiz günlerde Belçika’da düzenlenen 5. ayak 1. yarışını ikinci bitirerek kazandığı para ödülünü Mehmetçik Vakfı İzmir Şubesi’ne teslim etti. Mehmetçik Vakfı İzmir Şubesi Başkanı Emekli Tuğgeneral Mehmet Şahingöz’ü makamında ziyaret ederek kazandığı ödülü bağışlayan yarışçı Atar, "Ülkemizi başarı ile temsil etmek, bayrağımızı yurt dışında da başarıyla dalgalandırmak bizim için büyük onur. Kazandığım ödülü kahraman Mehmetçiklerimize ithaf ediyorum. Aldığım 17 bin 500 TL’lik para ödülünü ise değerli şehit ve gazi ailelerine destek olabilmek için Mehmetçik Vakfı’na bağışlıyorum. Bizler size minnettarız" dedi.
 
Mehmetçik Vakfı İzmir Temsilcisi Emekli Tuğgeneral Mehmet Şahingöz ise İzmirli Pilot Galip Atar’a teşekkür ederek, "Sporcumuzun bu jesti bizleri çok mutlu etti. Herkese örnek olacak önemli bir bağış" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2015, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER