Gök Gürültülü Sağanak Uzun Sürecek!

İzmir Valiliği'nden kritik bir uyarı geldi. Valiliğin yaptığı yazılı açıklamaya göre sağanak yağış akşam saatlerinden itibaren etkisini arttıracak ve kıyı kesimlerde gök gürültülü sağanak şeklinde devam edecek.

Gök Gürültülü Sağanak Uzun Sürecek!
İzmir hafta başına sağanak yağışla başladı. Sabah saatlerinden itibaren etkisini sürdüren yağışlar hafta sonuna kadar devam edecek. 
 
Hava sıcaklıklarında herhangi bir düşüş olmamakla birlikte sıcaklıklar bir kaç derece artacak. 
 
İzmir Valiliği kentte etkisini sürdürecek olan yağışlara karşı  vatandaşa uyarıda bulundu. 
 
Valili'ğin yaptığı yazılı açıklama ise şöyle:
 
Bölgemizde aralıklarla devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; akşam saatlerinden itibaren etkisini arttırarak, kıyı kesimlerde (Çanakkale il merkezi ve batı ilçeleri, Balıkesir’in batı ilçeleri, İzmir il geneli ve Manisa il merkezi) yarın (24.02.2015) sabah saatlerine kadar ; İzmir’in güney ilçeleri ile Aydın il genelinde yarın (24.02.2015) öğle saatlerine kadar kuvvetli (21-50 mm) ve lokal olarak çok kuvvetli (51-75 mm) olacağı tahmin edilmektedir. Kuvvetli yağışla beraber, yüksek kesimlerde bulunan kar erimelerinin neden olabileceği ani sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
İZMİR İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ
 
 
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER