banner9

Girişimcilikte Kadın Gücünün Çekici Etkisi

İzmir Ticaret Borsası, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Amway Türkiye işbirliğinde TMMOB Mimarlık Merkezi’nde “Girişimcilikte Kadın Gücünün Çekici Etkisi: 1 Adım Öne Çık" konulu panel düzenlendi.

Girişimcilikte Kadın Gücünün Çekici Etkisi
 
Girişimcilikte Kadın Gücünün Çekici Etkisi" konulu panelde konuşan İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli kadın ve genç girişimcilerin gerçek anlamda desteklenmesinin önemine değinerek “Gençlerimizi, ’hayaller Steve Jobs, gerçekler devlet memurluğu’ sarmalından kurtarmalıyız" dedi, Türkiye’deki kadın erkek eşitsizliğine değindi. Kestelli, “Bir kadın girişimci ve Borsa Başkanı olarak yıllardır, Türk kadınının iş hayatının ve ülkenin tüm yönetim alanlarının içine hak ettiği ölçüde dahil olması için sarf edilen çabaların içinde yer almaya gayret ediyorum. Çünkü Türkiye’nin söyleyecek en çok sözünün, yapacak en çok işinin olduğu alanların başında, hiç şüphesiz cinsiyet eşitliği geliyor. Kadının ekonomiye katılımından fırsat eşitliğine, eşit işe eşit ücretten yönetimde eşit temsile, okur-yazarlıktan girişimciliğe kadar neredeyse bütün parametrelerde OECD ülkelerinin en altında yer alıyoruz" diye konuştu.
 
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Başkanı Aysel Öztezel ve Amway Avrupa Dış İlişkiler Kıdemli Bölge Md. Candan Çorbacıoğlu’nun konuşmalarının ardından panel başladı. Panele Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fak. Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker, KOSGEB Başkan Yardımcısı Salih Tuna Şahin, Amway Avrupa Dış İlişkiler Kıdemli Bölge Müdürü Candan Çorbacıoğlu, TABİT Tarımsal Bilişim ve İletişim Tekn. Ltd Şti Kurucu Ortağı Tülin Akın, Slimfood kurucu ortağı Cem Büyükoral katıldı.
 
Panelin ardından katılımcılara yönelik bir kokteyl düzenlendi.
 
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER