Girişimciler Yalnız Kalmayacak!

İşsizlik sorununa çözüm üretmek ve aile ekonomisine katkı sağlamak adına çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, KOSGEB işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Projesi’ni başlattı. Öncelik kadın ve engellilerde olmak üzere, kendi işini kurmak isteyen 120 kişiye 30 bin lira hibe ve 70 bin lira ertelemeli kredi imkanı sağlanacak. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “İstihdama dolaylı yoldan katkı sağlıyoruz. İş kurmak isteyen vatandaşlarımızın önünü açıyoruz” dedi.

Girişimciler Yalnız Kalmayacak!
Her geçen gün artan işsizlik sorununa çözüm üretmek, kendi işini kurmak isteyen Karşıyakalılara maddi destek vermek ve kent ekonomisine doğrudan katkı sağlamak için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, KOSGEB ile işbirliği yaparak Uygulamalı Girişimcilik Projesi’ni başlattı. Projeye katılmak isteyen Karşıyakalılar, 16-27 Şubat tarihleri arasında, Karşıyaka Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilecek. Test sınavını geçenler, eğitim almaya hak kazanacak. Detaylı bilgi 399 43 39 numaralı telefondan alınabilecek.
 
30 BİN LİRA HİBE
 
Eğitimler; Mart, Haziran, Eylül ve Aralık’ta, 4 parçada yapılacak. Kadınlara ve dezavantajlı vatandaşlara öncelik verilecek. Eğitimlerini tamamlayan girişimciler, 30 bin lira hibe ve iki yıl sonra ödenmek üzere 70 bin lira kredi alma hakkını kazanacak. Belediye ve KOSGEB sürecin her aşamasında gözlemci ve denetleyici olacak. Proje tamamlandığında, hem istihdama katkı sağlanmış olacak hem de kent ekonomisinin gelişmesi adına önemli bir adım atılmış olacak.
 
KADINLARA VE ENGELLİLERE ÖNCELİK
 
İstihdama ve kent ekonomisine katkı sağlamak adına çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Ne yazık ki işsizlik her geçen gün artıyor. Bu nedenle istihdama yönelik projelere öncelik veriyoruz. Girişimcilere yeni pencereler açmak ve kendi işlerini kurma fırsatı tanımak, desteklemek çok anlamlı. Kadınlara ve dezavantajlı vatandaşlarımıza öncelik verecek olmamız da projeyi ayrıca önemli hale getiriyor. Herkese şimdiden başarılar diliyorum” dedi.  KOSGEB İzmir Kuzey Hizmet Müdürü Oğuz Kılınç ise proje sayesinde hem istihdama hem de kent ekonomisine katkı sağlanacağını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER