Gerçek Bir Aşk Hikayesi

Aynı mahallede doğup birbirinden habersiz aynı okullarda okuyan Fırat ve Gülin, üniversitede tanışıp aşık oldu. Tesadüf, düğün için hazırlanan filmle ortaya çıktı. 1987'de Fırat ağabeyinin kucağında poz verirken, arkadan geçen bebek arabasında Gülin vardı.

Gerçek Bir Aşk Hikayesi
Gülin-Fırat Aneyzi çiftinin filmleri aratmayan aşk hikâyesi ‘tesadüfün bu kadarı’ dedirtti. Gülin Öztürk, 1987 yılının ocak ayında İzmir Üçkuyular’da dünyaya geldi. Çocukluğu, anne- babasının İnönü Lisesi’nin hemen yanındaki kuaför dükkânında geçti. Dükkânın karşısındaki parka defalarca oyun oynamaya giden Gülin, yıllar sonra evleneceği hayat arkadaşının yakınında olduğundan habersizdi.
 
AYNI OKULLARDA OKUDULAR
 
Gülin, lise eğitimini tamamladıktan sonra Celal Bayar Üniversitesi Pazarlama Bölümü’ne girdi. Fırat’la da burada karşılaştı. Okula aynı servisle gidip gelen ikili, sohbet ederken aynı semtte büyüdüklerini fark etti. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi aynı okullarda okuyan ama birbirini üniversite sıralarında fark eden çiftin dostluğu kısa süre sonra aşka dönüştü.
 
Gülin ve Fırat 3 yıl süren ilişkinin ardından evlenme kararı aldı, aileler de hazırlıklara başladı. Genç çift düğünde misafirlerin izlemesi için eski fotoğraflarından oluşan kısa bir film hazırlamaya karar verdi. Film için Fırat’ın çocukluk fotoğraflarını seçen Gülin, gördüğü bir kare karşısında şoke oldu.
 
1987 yılında çekilmiş fotoğrafa, 1 yaşındaki Fırat ailesiyle birlikte İnönü Lisesi’nin yanındaki parkta poz verirken, arkada babasının sürdüğü bebek arabasının içinde Gülin de fotoğrafa giriyordu.
 
MUTLU SON
 
Bu fotoğraftan sonra şaşkınlığının iyice arttığını belirten Gülin, “Aşk gerçekten de tesadüfleri severmiş. Neredeyse doğduğumuzdan beri bir şekilde hayatlarımız kesişmiş. Ama birbirimizi yıllar sonra bulduk. İnsan kendini çok tuhaf hissediyor. Sanki evleneceğimiz o yıllardan belliymiş” dedi.
 
Eşi Fırat ise, “Bu fotoğraf bizim için çok özel. Aynı yerde doğup büyüdüğümüzü biliyorduk. Fotoğraf bunun ispatı oldu. Hayat sürprizlerle dolu” diye konuştu.
 
HABERTÜRK

 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2015, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER