Gençlerden Pankartlı Teşekkür

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bayraklı Gençlik ve Eğitim Merkezi’nde (BAYGEM) eğitim gören yaklaşık bin öğrenci ve aileleriyle bir araya geldi. Gençler, belediye dershanelerinin kanun hükmünde kararname (KHK) ile kapatılmasının ardından, yeniden açılması için çaba harcayan Hasan Karabağ’a hazırladıkları dövizlerle teşekkür etti.

Gençlerden Pankartlı Teşekkür
 
Havuz Düğün Salonu’nda gerçekleşen bulaşmaya Başkan Karabağ’ın yanı sıra CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, belediye meclis üyeleri, belediye bürokratları, ücretsiz kurslardan yararlanan öğrenciler ve aileleri ile dershane öğretmenleri katıldı. Gençler, belediye dershanelerinin KHK ile kapatılmasının ardından, yeniden açılması için çaba harcayan Hasan Karabağ’a dövizlerle teşekkür etti.
 
Başkan Karabağ, belediye ilk kurulduğunda İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde bir odası olduğunu hatırlatarak, "Başkan seçildikten sonra ilk buraya geldim. Dershane fikri de; bu kültür merkezinde faaliyet gösteren BAYGEM’in binasında oluştu. Kültür merkezini dershaneye dönüştürdük. Gerekli protokolü yaparak, dershaneciliğe başladık. Bu işi ciddiye aldığımızı düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kendisini iyi yetiştiren eğitimci arkadaşlarla birlikte, dar gelirli ailelerin başarılı öğrencilerini dershanemize seçtik. Gerçekten daha profesyonelce, daha istekli ve bizim bölgenin insanının yoksulluğundan kaynaklanan bir mağduriyeti giderme çabamız vardı. Bizim başarıyı getirmemiz gerekiyordu. Bunu da başardık" dedi.
 
"KARARLI BİR TUTUMUMUZ OLDU"
 
Dershanelerde eğitim gören öğrencilerin başarısının birilerini rahatsız ettiğini belirten Başkan Karabağ, "Özel dershaneleri bırakıp bizim dershanemize gelen öğrenciler vardı. Başarı birilerinin şikayeti haline dönüştü. Bir KHK ile ücretsiz kursların önü kesildi. Bu konuyu hemen kamuoyunun gündemine taşıdık. Yanlıştan dönüldü. Bu yanlıştan dönülme süreci bizim kararlı şekilde ’yanlış yapıyorsunuz. Bu kararname yanlıştır. Biz de o zaman kapatıyoruz’ deyip, kamuoyunun gündemine taşıdığımız andan itibaren vatandaşlardan büyük destek gördük. Başbakan ve iktidar partisi milletvekilleri nezdinde girişimde bulunduk. ’Yanlış yapıyorsunuz. Biz bu dershaneyi fakir fukara vatandaşlarımız için kurduk. Milli Eğitim kontrolü, Milli Eğitim izni ve desteği olmadan bir şey yapmamız mümkün değil. Bunu düzeltin’ dedik. Bu işi Halk Eğitim Müdürlükleri ile halletmelerinin mümkün olmadığını anlattık. Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’na Milli Eğitim Bakanıyla bu konuyu konuşmasını rica ettim. Kaçak çalışmamız mümkün değildi. ’Etüt merkezi yapın, devam edin’ diyenler oldu. Bu da mümkün değildi. KHK ile bunun da önünü kesmişler. Yarın müfettişler geldiğinde, mahkeme salonlarında kimlerin yanımızda olduğunu, kimlerin olmadığını gördük biz. Yaşıyoruz bunları. Dolayısıyla bunu kamuoyunun tepkisi yükseldikçe, velilerin ve diğer hemşehrilerimizin tepkisiyle hükümet bunu gördü ve düzeltti. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2016, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER