Genç Turizmciler Reçete Sundu

Genç Turizmciler Derneği İzmir Şube Başkanı Ozancan Yıldırım İzmir’e gelen turist sayısının 9 ayda yüzde 9 gerilemesinin üzücü olduğunu söyleyip, gelecek yıl için önlem alınmasını istedi.

Genç Turizmciler Reçete Sundu
8.500 yıllık tarihe sahip olan İzmir terizminin kan kaybetmesinin turizmcileri olarak kendilerini çok üzdüğünü belirten Ozancan Yıldırım, sorunları siyasi parti gözetmeksizin tüm parlemento üyelerina aktardıklarını söyledi. Yıldırım, "İzmir’de 9 aylık periyotta rakamlar 999.499 kişi şeklinde. Bu matematik tahmini turist kaybımızın 94 binden fazla olduğunu gösteriyor. Kesinlikle bir uygulama planı hazırlamalıyız" dedi.
 
Genç Turizmciler İzmir Başkanı Yıldırım çözüm için de şu önerileri sıraladı,
 
"İzmir Tarih Projesi kapsamında 270 hektarlık alanda Bergama,Selçuk ve Foçadan sonra Agora ve Kemeraltı planlarını sırasıyla Unesco geçici liste ve esas listelerinde olması için çalışmalıyız. Mevcut Fuarların geliştirilmesi için her sene başka bir ülkede yapılan gezen fuarlar İzmir’e kazandırılmalıdır. Sağlık turizminde özellikle saç ekimi, obezite, göz ve kalp konularında Dünya pazarlarına göre ekonomik oluşumuzdan dolayı artış sağlanabilir. İzmirde’ki her üniversitede turizm ve kültürü içeren bölümler olmalı, uygulamaya ağırlık verilmedilir.
 
Yerli yabancı yazılı ve görsel medyada yüzleri gülümseten bir ifadeyle sıklıkla yer bulacak olan sosyal eğlenceli bir totem bulmalıyız. Önemli kongrelere yer vermek ile birlikte bir ilke imza atmak amacı ile Kültürel yerlerde sanatsal festivaller yapmalıyız. Dünya çapında satışları ile geniş kitlelere ulaşan Roman yazarlarını İzmir’e davet edip yeni yazacakları kitaplarındaki hikayelerinin en azından bir kaç sayfasının İzmir’de geçmesini sağlayabiliriz. Fransa 2020 yılına kadar yılda 100 milyon turist beklentisi için 1 Milyar Euro ayırırken güzel ülkemiz Turizm politikalarını önemseyerek çok kısa sürede dünyada en çok ziyaret edilen ilk 5 ülke arasında olacaktır. Bu rekor kırılırken biliyoruz ki İzmir’in rolü çok büyük olacaktır."
 
 
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2015, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER