Genç Mali Müşavirlere Ofis Desteği

Genç ve yeni ofis açan mali müşavirler sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği, yeni ofis açmak isteyen genç ve daha önceden ofisi bulunan ancak zor süreçlerden geçen üstat meslektaşlarına mesleğin etik ve ahlaki kurallarına uymaları şartı ile 6 ay ofis desteği sağlıyor.

Genç Mali Müşavirlere Ofis Desteği

Genç ve yeni ofis açan mali müşavirler sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği kurucu başkanı mali müşavir Erhan Yaşar;

Derneğin yeni ofis açmak isteyen genç ve daha önceden ofisi bulunan ancak zor süreçlerden geçen üstad meslektaşlarına mesleğin etik ve ahlaki kurallarına uymaları şartı ile 6 ay ofis desteği sağladıklarını belirtti. Dernek başkanı Erhan Yaşar “gençofis”, “yeniofis” ve “destekofis” projelerini genişleterek ilerleyen zamanlarda daha fazla meslektaşa destek olmayı planladıklarını ve bunun için çalışmalarına hızla devam ettiklerini kaydetti. Ayrıca meslektaşlar arası dayanışmanın sağlanması maksadıyla sosyal aktivitede düzenlediklerini belirterek geleneksel olarak bowling turnuvası ve uçurtma şenliği düzenlediklerini, ayrıca önümüzdeki günlerde bisiklet turu düzenleyeceklerini söyledi.

Genç ve yeni ofis açan mali müşavirler sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği olarak sadece meslek mensuplarına değil sosyal projelere de destek olduklarını belirten Erhan Yaşar Muş’ta okumakta olan 40 ihtiyaç sahibi öğrenciye Karşıyaka belediyesi aracılığı ile eğitim malzemesi desteği yaptıklarını, önümüzdeki günlerde de Diyarbakır’da okumakta olan 20 ihtiyaç sahibi öğrenciye de yine Karşıyaka belediyesi aracılığı ile eğitim malzemesi desteği yapacaklarını kaydetti. Ayrıca dernek olarak meslektaşlarına “gençkütüphane” projesi kapsamında kütüphane imkanı sağladıklarını bu kütüphanede güncel mesleği ilgilendiren konularda mevzuatların takibi imkanı bulunacağını, bu kütüphanede kitaplardan ziyade bilgisayar ortamında da mevzuat ve kitap bilgilerine ulaşma imkanı dağladıklarını belirtti. Bu projelerin başlamasında, gelişmesinde ve gerçekleşmesinde birçok meslektaşının destek olduğunu ve bu meslektaşlarına bu yardımlarından dolayı şükranlarını sunduğunu belirtti.

Meslek siyaseti yapan tüm grupların çalışmalarına her gruba aynı mesafede olacak şekilde meslek ve meslektaş için olumlu olan her çalışmaya karşılıksız tüm enerjileri ile destek vereceklerini açıkladı. Sayın başkan konuşmalarını şu cümlelerle tamamladı; mesleğin örgütün gelişmesi için meslektaşın gelişiminin öncelikli olduğunu, bu bağlamda güçlü meslektaş ile güçlü bir meslek örgütü inşa edilmesi gerektiğini ve mesleği ve meslektaşları yönetmeye talip olanların hep birlikte yönetim anlayışı belirleyerek mesleğe ve meslektaşa katkı sağlayabileceklerini söyledi.

Başkan Erhan Yaşar son olarak meslektaşlarına; bu projelere destek vermelerini bu projelerin dolayısıyla mesleğin ve meslektaşın gelişimi konusunda önemli adımlar olduğunu belirterek “insani dayanışma insanlığın yıkımını, mesleki dayanışma mesleğin yıkımını engeller” sözleri ile seslendi.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER