banner9

Genç Kaşiflerin Sertifika Heyecanı

Bornova Belediyesi Genç Kaşifler Bilimevi’nde üç aylık eğitimlerini tamamlayan geleceğin bilim insanların katılım belgelerini Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila verdi.

Genç Kaşiflerin Sertifika Heyecanı
 
Bornova Belediyesi Genç Kaşifler Bilimevi’nde aldıkları üç aylık eğitimi tamamlayan öğrenciler sertifika heyecanı yaşadı. Çamdibi’ndeki İzbaş Düğün Salonu’nda ailelerinin de katıldığı törende geleceğin bilim insanlarına katılım belgelerini Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila verdi. Atila tüm öğrencilerle tek tek hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Başta 60. yılını geride bırakan Ege Üniversitesi ile Yaşar ve Şifa üniversitelerinin sınırları içinde olduğu Bornova’nın gerçek anlamda bir eğitim kenti olduğunu söyleyen Başkan Olgun Atila, "Bu üç üniversitenin dışında ilk, orta ve lise düzeyinde çok sayıda köklü eğitim kurumuna sahibiz. Yani eğitim anlamında çok şanslıyız. Böylesi bir ilçede biz de Bornova Belediyesi olarak eğitime büyük önem veriyoruz. BELGEM, Genç Kaşifler Bilimevi ve Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde geleceğimiz olan çocuklarımızı eğitimlerine destek oluyoruz. Ayrıca pek çok merkezde verdiğimiz hobi, beceri edindirme ve spor kursları ile yediden yetmişe tüm Bornovalıların yanındayız" dedi.
 
9 YILDA 7500 ÖĞRENCİ
 
Bornova Belediyesi Genç Kaşifler Bilimevi’nde kurulduğu 2008 yılından bu yana 7 bin 500 öğrenci eğitim aldı. Bilimevi’nde eğitimler yılda üç dönem halinde veriliyor. 10 ve 11 yaşındaki 5. Sınıf öğrencileri haftada 2 saat olmak üzere üç ay boyunca fizik, kimya, biyoloji, matematik ve teknoloji eğitimi alıyor.
 
4 İŞLEM ÜZERİNE YENİ PROJE
 
Bu arada 9 yılda binlerce öğrencinin eğitim aldığı Genç Kaşifler Bilimevi’nde bu yarı yıl tatilinde yeni bir proje hayata geçirildi. Çocukların dört işlem konusundaki eksiğinin giderilmesi amacıyla “Çarp-Böl-Topla-Çıkar" adında bir matematik projesi hayata geçirildi. Bu eğitime katılan öğrenciler tatil boyunda her gün 4 işlem üzerine ders alıyor. Proje yaz tatilinde ve önümüzdeki yıllarda da devam edecek.
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2016, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER