banner9

Genç Aşçılar Foça'nın Gururu Oldu

İzmir’in Foça İlçesi’ndeki Halim Foçalı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri, Antalya’da düzenlenen uluslararası yemek yarışmasına katılarak bronz ve merit madalya kazandı.

Genç Aşçılar Foça'nın Gururu Oldu
 
5’inci Alanya Belediyesi Altınkepçe Uluslararası Yemek Yarışması’na katılan Halim Foçalı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri; üç 3’üncülük elde ederek bronz madalya, üç de 4’üncü olarak merit madalya kazandı. Türkiye’deki lise düzeyinde 30 okuldan gelen 300 dolayında öğrenci arasında, 8 öğrencisi ile organizasyona katılan Halim Foçalı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Foça’yı başarıyla temsil etmenin mutluluğunu yaşadı. Öğrencilere, meslek dersi öğretmenleri, Rıdvan Taşkın ve Osman Yaşar nezaret etti.
 
Desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’a teşekkür eden heyet, yıllardır katıldıkları pek çok organizasyonda Foça Belediyesi’nin hep yanlarında olduğunu belirtti. Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ise, yöresel yemek kültürünün tanıtıldığı bu uluslararası organizasyonda, Foça’nın başarıyla temsil edildiğini dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER