Geleneksel Sanatların Örnekleri Sergide

İZMİR’de faaliyet gösteren Rengahenk Klasik Sanatlar Derneği, geleneksel sanatlardan günümüze uyarlanmış örneklerin yer aldığı, her yaştan 24 sanatçısının eserleri ile Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde 41. sergisini açtı.

Geleneksel Sanatların Örnekleri Sergide
 
Ankara’dan Gaziantep’e pek çok ilde 12 yıldır sanatseverleri tezhip, hat, minyatür ve ebru sanatı ile buluşturan Rengahenk, son sergisini Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde açtı. Başkan Sibel Bengisu açılışta yaptığı konuşmada sanatın doğru yerde öğrenilmesinin ve geleneksel sanatların gelecek nesillere taşınmasının önemini vurguladı. Katılımı için konuklara teşekkür etti.
 
18 - 27 Eylül tarihleri arasında açık kalacak olan sergide; Rengahenk Klasik Sanatlar Derneği sanatçılarından Afet Bahıt, A. Noyan Bahıt, Ayten Kocagil, Asli Akoglu Ozascilar, Banu Akyıl Gümüş, Candan Aral, Esin Aksaç, Emel Er, Ferda Erciftci, Fisun Sivri, Gönül Pekmezci, Handan Özel, Işıl Türkman, Melek Dagli, Nadide Deligöz, Nagihan Akdemir, Necdet Emekli, Nurten Baykurt, Öztin Yanbastı, Sibel Bengisu, Sule Gomuk, Ümran Uyanık, Yeşim Öcal’ın eserleri yer alıyor.
 
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER