banner9

Geleceğin Aşçıları Madalyalarla Döndü

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından düzenlenen 14.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’ne İzmir’den katılan Foça Halim Foçalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri madalyalarla döndü.

Geleceğin Aşçıları Madalyalarla Döndü
25 ülkeden 70 kategoride 400’ü yabancı 2000 yarışmacı aşçının katıldığı yarışma İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Türkiye’den katılanlar arasında lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra profesyonel şeflerde yer aldı.
 
Değişik yemeklerin esas kategori olarak belirlendiği yarışmalar lise öğrenci, üniversite öğrenci, profesyonel şefler ve milli takımlar bazında dört grupta gerçekleşti.
 
Türkiye’nin değişik bölgelerinden 22 lise takımından, 80’er öğrencinin yer aldığı grupta Halim Foçalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Evrim Güneş, makarna kategorisinde, Kaan Oruk pizza kategorisinde bronz madalya kazanırken, Emirhan Alkış Pide kategorisinde dördüncü olup, Merit Teşvik Ödülü’nün sahibi oldu.
 
Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Osman Yaşar başkanlığında, İstanbul’daki yarışmalara katılan öğrenciler madalyalarıyla Foça’ya döndüler.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2016, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER