banner9

Geçimini Çöpten Sağlıyor

İzmir'de, annesinden kalan 500 TL emekli aylığıyla 300 TL ev kirası verip, faturaları ödedikten sora elinde bir şey kalmadığını belirten Taşkadın Palan, geri dönüşüm kumbarasındaki ve çöplerdeki plastik atıkları toplayarak para kazanmaya çalışıyor.

Geçimini Çöpten Sağlıyor
Konak Belediyesi'nin, geri dönüşümü yaygınlaştırmak ve çevre bilincini artırmak amacıyla kentin farklı noktalarına yerleştirdiği, plastik şişe ve ambalaj atıklarını toplamaya yardımcı atık toplama kumbaraları, geçim derdindeki vatandaşlar için ekmek kapısı oldu. İzmir'de yaşayan Taşkadın Palan da geri dönüşüm kumbarasına vatandaşların attığı pet şişeleri toplayıp satarak ekmek parasını çıkarmaya çalışıyor. 
 
"EVİMDE SOBAM BİLE YOK"
 
Annesinden aldığı 500 TL emekli aylığıyla 300 TL ev kirası verdiğini, faturaları da ödedikten sora elinde karnını doyuracak para kalmadığını anlatan Taşkadın Palan, geçimini çöpten topladığı atıkları hurdacıya satarak sağladığını söyledi. Palan, "Her gün Eşrefpaşa semtinden yürüyerek kent merkezine iniyorum, geri dönüşüm kumbaralarından, çöp tenekelerinden, işe yarayan plastik atıkları topluyorum. Sokaklarda, geçimini bu yolla sağlayan o kadar çok insan var ki bu işlerde bile ekmek aslanın ağzında. Günde 10-15 TL kazandığımda mutlu oluyorum. Fakat evimde kış günü ısınacak bir sobam bile yok" dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2016, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER