'Geç Kalınmış Bir Yatırımdır'

İzmir Büyükşehir Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Yusuf Kenan Çakar, bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açılışı gerçekleşecek olan ''Çiğli Çamur Çürütme ve Kurutma Tesisi'' hakkında bir basın açıklaması yaptı.

'Geç Kalınmış Bir Yatırımdır'
Çakar yaptığı açıklamada açılacak olan tesisin çok uzun yıllar öncesinde yapılması gerektiğini, söz konusu Çiğli Çamur Çürütme Kurutma Tesisleri’nin bölgedeki zemin şartlarına uygun yapılmadığını vurguladı. 
 
Çakar açıklamasına şu sözlerle devam etti;
 
Bugün Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılışını yapacağı Çiğli Arıtma Alanı’ndaki “Çamur Çürütme ve Kurutma Tesisleri” çok uzun yıllar öncesinden yapılması gereken gecikmiş bir yatırımdır. Ancak söz konusu Çiğli Çamur Çürütme Kurutma Tesisleri’nin bölgedeki zemin şartlarına uygun yapılmadığı, temellerinin daha yapılma aşamasında, yüksek oranda tuzlu suya maruz kalıp, betonların çürüme etkisiyle işlevini yapmaktan uzak kaldığı, sıvılaşma riski olan bu bölgede oluşabilecek en küçük bir depremde dahi, bu tesislerin büyük hasar göreceği ve işlevini yerine getirmeyeceği görülmektedir. Buraya yapılan tesis için harcanan 61,5 milyon TL ile İzmirlilerin parasının çarçur edildiği, Büyükşehir ve İZSU yönetiminin günü kurtarırken, İzmirliyi riske attığı görülmektedir. Bu gerçeği İzmirliler ile paylaşırken, birilerinin de açılışı yapacak Sayın Kılıçdaroğlu’na bu konuyu aktarması gerekir diye düşünüyorum. 
 
 
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2014, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER