Gaziemirliler Doğa İçin Pedal Bastı

Gaziemir Belediyesi’nin ikincisini düzenlediği Bisiklet Festivali’ne Gaziemir Aktif Pedal topluluğuna üye 200’e yakın bisikletli katıldı.

Gaziemirliler Doğa İçin Pedal Bastı
 
’Arabadan in bisiklete bin’, ’Doğa için pedalla’ sloganıyla düzenlenen festivale katılan bisikletliler, Abdullah Arda Meydanı’ndan yola çıktı. Vatandaşları doğa ve sporla buluşturmak, doğa katliamlarına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen bisiklet turu, Akçay Caddesi üzerinden Menderes Yeniköy civarındaki Balaban Göleti’ne kadar devam etti. 18 kilometrelik bisiklet turunda ter döken bisikletliler Balaban Göleti’nde düzenlenen etkinliklerle gönüllerince eğlenip yorgunluk attı.
 
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, festivale katılan bisikletçilere teşekkür etti. İnsanları doğa ve sporla buluşturmak, doğa katliamlarına dikkat çekmek amacıyla bisiklet festivalini düzenlediklerini söyleyen Başkan Şenol, "Ülkemizin havası en temiz ili olarak Çanakkale seçilirken, Gaziemir’de havası en temiz ilçe seçildi. Gaziemir ormanlarıyla, doğasıyla oksijen deposu. Ben de yeşili seven biri olarak kentteki yeşil miktarını ikiye katladım. Gaziemir’de yaşayan herkes adına bir ağaç diktim. Şimdi yeni hedefim bu sayıyı ikiye katlamak. Çünkü bu ülkenin geleceği çocuklara bırakacak en değerli mirasımız çevre. Hep birlikte çevreye ve doğaya sahip çıkmalıyız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER