Gazi Ve Engellilere Pozitif Ayrımcılık

Buca Belediyesi, kentte yaşayan gazi ve engellinin kendisinden, şehit, gazi ve engellinin çocuklarından, dar gelirli çiftin kendisinden hafta içi mesai saatleri dışı, hafta sonu resmi tatil ve Pazar günleri nikah salon tahsis ücreti almayacak.

Gazi Ve Engellilere Pozitif Ayrımcılık
 
Buca Belediyesi, ilçede yaşayan gazi, engelli ve dar gelirli çiftlerin evlilik törenlerinde salon tahsis ücreti alınmamasını kapsayan çalışma, şehit, gazi ve engelli vatandaşların çocukları için de geçerli olacak. Buca Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı Meclis Toplantısında görüşülmesinin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ekim ayı meclisinde değerlendirilen projenin onaylanmasının ardından çalışmalar başladı.
 
Buna göre, gazi ve engellinin kendisinden, şehit, gazi ve engellinin çocuklarından, dar gelirli çiftin kendisinden hafta içi mesai saatleri dışı, hafta sonu resmi tatil ve Pazar günleri ücret alınmayacak. Proje kapsamında engelli şehit ve gazilerin isteğe bağlı olarak özel bina ve salonlarda ödediği ücret de kaldırılırken, dar gelirliler için ise sadece özel binalarda ücret alınmayacak.
 
Projeden yararlanmak için engellilerin yüzde 40 ve üzeri Engelli Raporu olması, evlenecek olan dar gelirli çiftlerin üzerine menkul ve gayrimenkulü olmaması ve çiftin toplam aylık net gelirinin bin 350 TL’yi aşmamak kaydıyla belgelendirmesi gerekiyor. Dar gelirliler isteğe bağlı nikah ve düğün salonlarında kıyılacak nikahlarda bu indirimden faydalanamayacak.
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2015, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER