'Gazetecilik Tutuklandı'

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmasına tepki gösterdi. Dikmen, "Tüm dünyanın gözü önünde hukuk yok sayıldı, adalet ayaklar altına alındı, basın ve ifade özgürlüğü tutuklandı. Ülkemiz adına biz utanıyoruz" dedi.

'Gazetecilik Tutuklandı'
Yazılı açıklama yapan İGC Başkanı Misket Dikmen uzun bir süredir karanlık bir dönemden geçen gazetecilerin en kara günlerden birini daha yaşadıklarını belirtti. Misket Dikmen, şunları söyledi:
 
"Can Dündar ve Erdem Gül, halkın haber alma hakkına hizmet eden, gerçekleri kamuoyuna aktaran dürüst, namuslu gazetecilerdir. MİT Tırları haberinin doğruluğundan hiç kimsenin şüphesi yok ama toplumun tüm kesimlerinin ülkemizde ’adalet’ olduğundan, ’insan hak ve özgürlükleri’nden ciddi derecede şüphesi var.Tüm dünyada mesleğini iyi yapanlar ödüllendirilirken, ülkemizde mesleğini doğru, dürüst, tarafsız yapanlar cezaevine atılıyor. Bu iktidar bütün kesimleri ’ne olursan ol muhalif olma’ anlayışı içine sokmak istiyor ancak gerçeklerin ortaya çıkma gibi kötü bir huyu var. Gerçekler elbet ortaya çıkacak ve bu kararın alınmasında sorumluluğu olan herkes bir gün hesap verecek. İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak özgürlüklerden, doğrulardan yana taraf olduğumuzu bir kez daha vurgular, meslektaşlarımız özgürlüklerine kavuşuncaya kadar mücadeleye devam edeceğimizi kamuoyuna duyururuz."
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2015, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER