banner9

Gayrimenkul En Güvenli Liman

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO) Yönetim Kurul Başkanı Mesut Güleroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası piyasaların kısa sürede toparlanarak normale döndüğünü, yatırımcı için en güvenli limanın gayrimenkul olduğunu söyledi. Güleroğlu, “İnsanlar yastık altındaki döviz, altın ne varsa ortaya çıkarıp emlak yatırımına yöneldi" dedi.

Gayrimenkul En Güvenli Liman
 
İZEKO Başkanı Mesut Güleroğlu, darbe girişimi sonrasında İzmir’deki emlak sektörünü deerlendirdi. Kanlı darbe girişiminin ekonomide kaos yaratamadığını belirten Güleroğlu, “Darbe girişimin ardından ülkeye destek vermek için vatandaşlar, ellerinde dövizleri bozdurarak Türk lirasına yatırdı. Bu yatırım da gayrimenkule yöneldiö diye konuştu. Gayrimenkul yatırımının her zaman para kazandırdığının altını çizen Güleroğlu, 15 Temmuz öncesinde durgunluk yaşandığını hatırlatarak, “15 Temmuz Cuma günü darbe girişiminden sonraki pazartesi günü hemen kendini topladı. Son bir haftada gayrimenkul yönünde alım hareketliliği tekrar başladı. Çünkü insanlar gayrimenkulü güvenli liman olarak görüyor" dedi.
 
YASTIK ALTI BİRİKİM EVE GİTTİ
 
Darbe girişimi sonrası yabancı yatırımcının kaçacağı endişesi yaşandığını ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamalarıyla sektörde güvenin hakim olduğunu aktaran Güleroğlu, “Piyasalarda herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz. İnsanlar darbe girişimi ardından banka ya da yastık altındaki paralarını saklamak yerine yatırıma döndürdü. Bunun en büyük sebebi vatandaşlar paralarının garanti bir yatırıma dönmesini istiyor. Vatandaşların emlak yatırımına yönelmesi piyasalarda hareketlilik olmasını sağladı. Bu çok sevindirici bir durum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2016, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER