Galatasaray'da Yıldız Olacaklar

Eskişehir Galatasaray Futbol Okulu’nda 5-15 yaşlarındaki çocuklara futbol eğitimi veriliyor. Yetenekli olanların Galatasaray Futbol Akademisi’ne gönderildiği okuldaki çocukların hedefi; ileride Galatasaray A takımında oynamak. Galatasaray Futbol Akademisi’ne çağırılan 11 yaşındaki Efe Kaan Barut, "Hayalim dünyanın en iyi futbolcusu olmak" diye konuştu.

Galatasaray'da Yıldız Olacaklar
 
Eskişehir’deki Galatasaray Futbol Okulu Koordinatörü Selma İşbitiren, faaliyetlerini 2 yıla yakın süreden bu yana sürdürdüklerini belirtti. Cumartesi ve pazar günleri 6 grup halinde 150 sporcuya eğitim verdiklerini anlatan Selma İşbitiren bu futbolculara arasında yetenekli olanları Galatasaray Futbol Akademisi’ne gönderdiklerini söyledi. Eskişehir’den 10 yaşındaki kaleci Barış Ataman’ın Galatatasaray Futbol Akademisi kadrosuna alındığını, futbolculardan Efe Kaan Barut ile Halil İbrahim Ünlüce’nin de akademiye  katıldığını belirten İşbiteren, 3-4 futbolcunun da akademinin takibi altında olduğunu açıkladı. Çocuklara sadece futbol eğitimi vermediklerini ifade eden Selma İşbitiren şöyle devam etti:
 
"Buraya gelen çocuklar sosyal anlamda gelişiyorlar. Yemeleri içmeleri düzene giriyor. Bizim kurallarımız var. Çocukların derslerinin iyi olması gerekir. Onun haricinde yemek ayırma yok. Kitap okuma kuralımız var. Her hafta mutlaka çocuklarımız kitap okur. Biz velilere bir anlamda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Amacımız iyi sporcular yetiştirmek."
 
Eskişehir Galatasaray Futbol Okulu Antrenörü Ali Seçkin de, "Futbol okulları projesi Fatih Terim’in projesiydi. Proje, Galatasaray Futbol Akademisi’ne dışarıdan değil kendi futbol okullarından oyuncu seçmeyi amaçlıyor" dedi.
 
Antrenör Taner Karadağ da "Burada çocuklara sağılıklı ortamda bilimsel şekilde spor yaptırıyoruz. Öncelikle amacımız iyi sporcu, iyi birey yetiştirmek. Yetenekli futbolcuları Galatasaray’a kazandırmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.
 
Eskişehir Galatasaray Futbol Okulu’ndan Galatasaray Futbol Akademisi’ne giden ve tatil olması nedeniyle Eskişehir’de bulunan kaleci Barış Ataman "Hayalim Galatasaray A Takımının kalesini korumak" dedi.
 
Galatasaray Futbol Akademisi’ne çağrılan forvet oyuncusu Efe Kaan Barut da "Hayalim dünyanın en iyi futbolcusu olmak, bir de Galatasaray’da oynamak. Bunu da başaracağıma inanıyorum" diye konuştu.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2015, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER