banner9

Fuara Müthiş İlgi

İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart’ın Ana Sponsoru olduğu 85. İzmir Enternasyonal Fuarı, Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu, İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde birbirinden güzel ve ilgi çekici tiyatro oyunları ile devam ediyor.

Fuara Müthiş İlgi

ÖYKÜLERDEN OYUNLAR BUGÜN

İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde 31 Ağustos Çarşamba günü sahnelenecek olan Öykülerden Oyunlar da sahnelenen diğer oyunlar gibi yoğun ilgi görüyor. Şimdiden davetiyelerini ücretsiz olarak alan İzmirliler, tiyatro oyuncularını hiç yalnız bırakmadı. Erken kaybedenlerin öyküleri ile paramparça hikayelerin, hüzünlü, matrak ve coşkulu bir anlatımla sahnelendiği Öykülerden Oyunlar, 31 Ağustos’ta İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde olacak. Tayfun Dinçer’in yönettiği oyunda sahneyi, Hakkı Ergök ve Kemal Başar paylaşacak. Emrah Serbes’in hikayelerinin sahneye taşındığı eserde, sinema teknolojisinin olanakları da kullanılacak. Folkart Sponsorluğunda sahnelenen İsmet İnönü Kültür Merkezi’ndeki tiyatro oyunları ücretsiz olarak izlenebiliyor. Oyunlar saat 20.00’da başlıyor.

 

KAÇIRANLAR İÇİN CİBALİ KARAKOLU

Atatürk Açıkhava Tiyatrosu sahnesinde ise aynı akşam (31 Ağustos) kaçıranlar için Cibali Karakolu bir kez daha sahnelenecek. Fuar ziyaretçileri usta oyuncu Zihni Göktay’ı bir kez daha izleme fırsatı yakalayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenen Cibali Karakolu’nu Nedret Denizhan yönetiyor. Oyunda, Berrin Koper, Cem Uras, Deniz Yeşil Mavi, Derya Kurtuluş Oktar, Doğan Altınel, Ertan Kılıç, Eylül Soğukçay, Hülya Arslan, Hüseyin Kefeli, İbrahim Ulutaş, Murat Bavli, Murat Derya Kılıç, Müge Çiçek Türkoğlu, Nacı Taşdöğen, Şehnaz Bölen Taftalı, Tarık Şerbetçioğlu, Tuğçe Açıkgöz ve usta oyuncu Zihni Göktay rol alıyor. Folkart sponsorluğunda fuar ziyaretçileri için ücretsiz olan Atatürk Açıkhava Tiyatrosu gösterimleri saat 20.45’te başlıyor.

MOGAMBO’DA CAZ

Caz müziğinin renkli dünyası, 85. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda tutkunlarını buluşturacak. Mogambo Caz Geceleri’nde dünyaca ünlü caz sanatçıları, müziğin farklı tınılarını muhteşem performanslarıyla sergilemeye devam ediyorlar. Folkart’ın sponsorluğunda, 4 Eylül tarihine kadar devam edecek konserlerde her gece farklı bir sanatçı sahne alacak. Fuarın unutulmazı Mogambo, Caz Geceleri etkinliği ile yeniden hayat buluyor. Ünlü şovmen Ercü’nün sunumuyla gerçekleşeceği caz geceleri her gün, 22.00’de ‘Green Tonic’in performansıyla başlıyor. Türkiye’nin uluslararası caz vokalisti, Polonya’nın Zamosc kentinde düzenlenen Uluslararası Caz Vokalistleri Yarışması’nda birincilik ödülü alan Sibel Köse ile caz gitaristi olarak kusursuz tekniği ve ustalığıyla “Yaşam Boyu Başarı Ödülü”ne layık görülen Neşet Ruacan, 31 Ağustos’ta caz severlerle buluşacak. “Sibel Köse&Neşet Ruacan Quartet” konseriyle ziyaretçiler, caza doyacak.

Folkart’ın ana sponsor olduğu 85. İEF’de tiyatro oyunlarının yanı sıra Folkart sponsorluğundaki sokak gösterileri ve adrenalin dolu FMX Motokros Gösterisi fuar bitimine kadar her gün devam edecek.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2016, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER