Fuar ve Kongre Bir Arada

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen KentExpo – 3. Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı ile İZSU Genel Müdürlüğü işbirliğinde organize edilen 3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Kongresi’ne 350’ye yakın belediye başkanı ve bürokrat geliyor.

Fuar ve Kongre Bir Arada
Türkiye Belediyeler Birliği “KEBB Mevzuat Bilgilendirme” ve Ege Belediyeler Birliği toplantılarının gerçekleştirileceği fuar ve kongreye, 82 il ve ilçe belediyesinden 36’sı belediye başkanı olmak üzere 350’ye yakın bürokrat katılacak.
 
Ana teması “Su ve Atık Yönetimi” olan KentExpo, 8 – 11 Ekim 2015 tarihleri arasında fuarizmir’in C holünde gerçekleştirilecek. Fuar ile eş zamanlı olarak 3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Yönetimi Kongresi fuarizmir’in D holünde organize ediliyor.
 
KentExpo’ya başta Türkiye olmak üzere ABD, Almanya, Avusturya, Fildişi Sahilleri, Finlandiya, Macaristan, Polonya, İsveç ve İtalya’dan 92 firma katılıyor. Macaristan’ın Partner Ülke olduğu KentExpo - 3. Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı’nda, Türk-Macar Su Çalışma Grubu’nun ilk toplantısı da gerçekleştirilecek. Macaristan, gerek delegasyon düzeyinde gerekse katılımcı firmalarıyla KentExpo Fuarı’na damga vuracak. Macaristan delegasyonuna rehberlik edecek Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Dr. Petra Pana, KentExpo Fuarı’na katılacak. Budapeşte Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanal İdaresi bitkisel arıtma sistemlerini fuarda tanıtacak.
   
Sadece profesyonel ziyaretçiye açık olan fuarda; Belediyeler, Belediye Birlikleri, Belediye ve Ulaşım Araçları, Kent Mobilyaları, Park ve Bahçe Düzenlenmesi Ekipmanları, Belediye Demirbaş ve Tüketim Malzemeleri, Güvenlik, Yangın, İş Sağlığı ve Güvenlik Sistemleri, Su ve Su Arıtma, Atık Su Arıtma, Su Dağıtımı ve Kanalizasyon, Sel Önleme ve Su Havzaları Koruma ve Kontrolü, Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm, Güneş Enerjisi ve Yeşil Enerji başta olmak üzere yerel yönetimlerin gereksinim duydukları ürün ve hizmetler sergilenecek.
 
Su yönetiminin küresel, bölgesel ve bireysel boyutlarının ele alınacağı kongrede; su kaynakları, su tasarrufu, sel sularının kontrolü/yönetimi, geri kullanım, su stratejileri, sürdürülebilir altyapı ve kamu hizmetleri, enerji verimliliği konuları ele alınacak.
 
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER