Fuar İzmir'e Tam Not

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı Fuar İzmir’i ziyaret eden yabancı turizm yöneticileri, dev kompleksten etkilendi.

Fuar İzmir'e Tam Not
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "TOURIZMIR" Zirvesi için İzmir’e gelen 26 ülkenin turizm birliği ve havayolu şirketi yöneticileri ile tur operatörü, seyahat acentesi ve kongre planlayıcılarını akşam yemeğinde ağırladı. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirilen ve çok samimi bir havada geçen yemeğe İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş da katıldı. Gecede sahnelenen Ege halk oyunu gösterileri ise büyük ilgi gördü.
 
İzmir Ticaret Odası’nın evsahipliğinde buluşan TOURİZMİR katılımcıları, ertesi gün de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı “Fuar İzmir’i" gezdi. İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Onur Fatih Gökçedağ’ın eşlik ettiği konuk turizmciler, Gaziemir’deki dev fuar kompleksine tam not verdi.
 
Filipinler Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Maria Michele Reyes: “Alan çok büyük ve çok etkileyici. Gerçekten Türkiye’de böyle bir alanın olması çok güzel. Bizim ülkemizdeki en büyük fuar alanımız 16 bin metrekare. Fuar İzmir’in sadece bir holünün bile 25 bin metrekare olduğunu öğrendik. Bu gerçekten çok etkileyici. Aralık’taki turizm fuarında ve bundan sonraki tüm turizm fuarlarında burada olacağım" dedi.
 
Bulgaristan Tur Operatörleri ve Seyahat Acentaları Birliği Genel Sekreteri Maya Philipova da “İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve Tourİzmir’i düzenleyenlere teşekkür ediyorum. Bu Türkiye’ye ilk gelişim değil ama İzmir’e ilk gelişim. Gerçekten çok etkilendim. Turizm potansiyeli ve kaynakları açısından İzmir’de gördüğüm tesisler, olanaklar özellikle Fuar İzmir alanı oldukça etkileyici. Dünyanın bir çok yerinde benzer kongre merkezi ve fuar merkezi görme imkanım oldu. Fakat buranın ölçeği ve inşaatındaki mantık, farklı hollerinin olması gerçekten çok güzel. Burada bir çok farklı şov düzenleneceğini öğrendik" dedi.
 
Belçika GIMAR Teşvik Seyahat Acentası İşletme Müdürü Guıdo Cooreman da fuar alanından etkilendiğini anlattı. Vietnam TASS Seyehat Acentası Müdürü Trinh Le Anh İzmir’i ilk kez gördüğünü söyledi, "İzmir Fuar alanı çok büyük ve etkileyici. Umarım burayı bir etkinlik düzenlendiğinde de görme imkanım olur" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2015, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER